Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pogotowie rojowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pytla

pytla
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 06 maj 2017 - 06:52

Kto prowadzi obecnie pogotowie rojowe. Pod jakim szyldem działa?

Proszę o informacje, bo padają pytania, na które nie potrafię odpowiedzieć.

#2 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1021 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 06 maj 2017 - 10:28

Pogotowie rojowe jest sierotką. Potrzebuje opiekuna. Oczywiście ciągle pod naszym szyldem

#3 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1794 postów

Napisano 06 maj 2017 - 11:10

Pogotowie rojowe jest sierotką. Potrzebuje opiekuna. Oczywiście ciągle pod naszym szyldem

Jaką sierotą, dziś Dzień Strażaka a ci często zdejmują roje. 700 000 strażaków ochotników - często pszczelarzy z zawodu...

#4 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1021 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 06 maj 2017 - 12:28

Ważniejsze jest, by opiekun ogarniał WordPressa. Nie chodzi przy tym o jakąś wielką biegłość. A kontakt ze strażakami wskazany jak najbardziej, jednak w drugiej kolejności.

#5 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2795 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 maj 2017 - 20:56

Czy za zdjęcie rójki i wprowadzenie jej komuś do pasieki pogotowie rojowe nie powinno inkasować z ARR refundacji jak za odkład? Głupio myślę? Osobiście wolałbym taką rójkę od pogotowia do odymienia jedną refundowaną tabletką, niż odkład z refundowaną warrozą od hodowcy.

Prezydent pięciu pni.

#6 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1580 postów

Napisano 07 maj 2017 - 09:45

Bardziej potrzebny kontakt z Członkami Polanki i ich zaangażowanie w pomoc i pszczołom i postronnym osobom. Straż działa dobrze i sami się kontaktują. Ta Ochotnicza i ta zawodowa , niestety nie raz stoją przed koniecznością zabijania pszczół ze względu na bezpieczeństwo ludzi. Ochrona danych osobowych rzekomo stoi na przeszkodzie aby prowadzący miał kontakt do Członków Polanki. Postulował bym o przywrócenie legitymacji wtedy nr legitymacji , telefon powiat to chyba nie naruszą prywatności. Wracając do Członków to chyba zapisali się aby chronić pszczoły a nie kupić nową miodarkę i pomogą w gardłowych sprawach. Nikt się też nie zgłaszał aby oddawać te rójki młodym bez kasy .

Co do ogarniania WordPressa to nie bardzo jest co,  sprawa prosta jak 2 metry sznurka w kieszeni .

P.S. babole poprawiłem

Użytkownik daro edytował ten post 07 maj 2017 - 16:03

#7 baru

baru
  • Użytkownik
  • 449 postów
  • LokalizacjaRzepiennik Biskupi

Napisano 07 maj 2017 - 12:56

W sumie dla takich jak ja nie jest problem żaden . nr tel.jak i adres udostępniam już od dawna .Google i tak wszystko o nas wie .

Jak by co to się zgłaszam w promieniu do 30- 40 km od Rzepiennika Biskupiego . Bo dalej to ryzyko że rójka ucieknie.

tel .602882166

Z rójką to jak z ożenkiem ;) .

Jestem Polakiem i jestem z tego dumny .
Dążyć do ideału nie znaczy nim być .
http://pasiekabajorek.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych