Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maluchy promują pszczoły

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 10 luty 2018 - 00:39

A to znów rodzaj podsumowania. Wczoraj odbyła się konferencja podsumowująca. Prawda, że moje wystąpienie nie tyle o rajdzie było - bardziej o tym, dlaczego takie rajdy warto organizować: http://spp-polanka.o...e-i-na-swiecie/

#22 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 416 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 10 luty 2018 - 07:32

Panie Prezesie. Super wystapienie. Gratuluję.

Mam taką propozycję dla koleżanek i kolegów z najlepszego forum Polanki, ażeby przesłać link tego przemówienia do swoich Powiatowych lekarzy weterynarii a jak się da, to do lokalnych mediów.
Myślę, że to dobry pomysł. A jak wyślecie link do swoich przyjaciół i znajomych z listy email, to była by bomba. Nagłaśniajcie, bo w moim odczuciu warto.
Pozdrawiam

#23 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 11 luty 2018 - 16:30

Uważam, że jest to diagnoza... Generalnie podpisuje się pod nią. Diagnoza to wstęp do terapii ... i tu zaczynają się schody. Porównałbym ze stanem działań uzdrawiających w "ludzkiej" służbie(?) zdrowia. Co prawda pszczelarzy mniej, pieniędzy mniej, pszczoły się nie poskarżą a w ich "interesie" wypowiadają się ludzie / nie tylko lekarze ale też politycy, znachorzy, a i tacy dla których "im gorzej tym lepiej"/.

#24 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 11 luty 2018 - 21:16

Mnie rozbawił najbardziej kij w mrowisko - miód ,, robinowy ,, i wrzenie jakie wywołał.

Wszystko na tacy podane .

Twardy nasz Prezes i nawet na liściki nie patrzył. :D

#25 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów

Napisano 12 luty 2018 - 19:43

Nie mam co prawda wrażenia, by mi odwagi brakowało, ale tu w ogóle nie o to chodzi. Wpływ na kształt tego wystąpienia miało co najmniej kilkanaście osób, godziny przegadane przez telefon i cała zawartość tego forum. Nie ukrywam, wielu ludzi mi gratuluje ale to Wam wszystkim te gratulacje się należą. Nikt nie jest mądry sam z siebie, wiele osób stoi za takimi wystąpieniami. 

Poza tym, to dopiero pierwszy krok, trochę jak napisał Atena. Znajdę trochę czasu, powrzucam na forum tematy, które pojawiły się jako uszczegółowienie tego, co mogliście usłyszeć a niektóre wręcz jako zupełnie inna, równoważna ścieżka - tutaj podziękowania koledze, z którym ponad godzinę przegadałem ze 2 godziny temu.

#26 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów

Napisano 13 luty 2018 - 08:47

... nawet na liściki nie patrzył. :D

Żeby było jasne, na liściku było napisane "15 minut" - zerknąłem oczywiście. Profesor po prostu nie wiedział, że Komandor był powiadomiony o dłuższym wystąpieniu. Teraz się skapnąłem, że mogło to być niewłaściwie odebrane.

#27 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów

Napisano 16 luty 2018 - 19:24

Nareszcie pokazała się film podsumowujący cały rajd. Brawa dla realizatora - piękny film:

#28 rudy

rudy
  • Zbanowany
  • 23 postów

Napisano 16 luty 2018 - 23:32

Rajd polonezów. Zlot starych kamperów. Spływ kajakowy Wisłą. Wyścig kolarski dookoła Polski. Tyle jeszcze jest do zrobienia dla promowania pszczół. Tyle konferencji i przemówień.

#29 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 17 luty 2018 - 13:42

Nie zgadzam się z większością pomysłów Kol. rudy!

"Rajd polonezów", "zlot kamperów" to propozycje wtórne wobec wyprawy maluchami,

rowery też już były http://jedziemynamiodzie.org/.,

mam duże wątpliwości w sprawie kajaków, Wisły, rejsów:

"Kolego pewnych spraw nie możemy przeginać"

Ale w jednej kwestii "zgadzam się z przedmówcą - przejdźmy od słów do czynów, chciałbym powiedzieć kilka słów"

na temat wystąpienia Prezesa Piotra Skorupy:

To było bardzo dobre wystąpienie,  zostały w nim prawidłowo przedstawione najważniejsze problemy naszej branży. Brawo!

#30 Kamil

Kamil
  • Użytkownik
  • 190 postów
  • LokalizacjaWarmia

Napisano 18 luty 2018 - 12:40

Piotrze, w którym kraju oprócz Polski zwiększa się liczba rodzin pszczelich?

#31 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów

Napisano 18 luty 2018 - 12:42

W Niemczech.

#32 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 18 luty 2018 - 13:01

Czy ta wieść o tym że w Polsce zwiększa się ilość rodzin pszczelich jest poparta jakimiś obiektywnie zebranymi danymi czy to propaganda sukcesu? Czyjego?

#33 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 18 luty 2018 - 14:10

PO i PSL twórców KPWP . I teraz za cholerę nikt nic nie zmieni bo jest tak fajnie aż płakać się chce.

Podstawa - rzetelna ewidencja , tej do dziś brak . Czemu ? A jak wyjdzie że to wszystko to kit ? To co ?

Jak zgłaszałem pasiekę u PLW taki stan do dziś.

#34 adamski

adamski
  • Użytkownik
  • 437 postów

Napisano 18 luty 2018 - 21:48

Obejrzałem dwa filmy z tego spotkania i poza J. Parszewski nie widziałem nikogo z ministerstwa. Dali pomieszczenie ale spotkanie olali. Nie widziałem również żadnej wzmianki w mediach publicznych o w/w spotkaniu, coś chyba nie wyszło Panowie. Zostaje tylko siebie na wzajem klepać po plecach.

#35 rudy

rudy
  • Zbanowany
  • 23 postów

Napisano 20 luty 2018 - 05:32

Ale tu kamera była. Ktoś pamiętał aby jej nie zabrakło. W Kielcach na konferencję prezes nie wziął bo po co jak nie wygłosi orędzia.Polbart oburzony tym razem Kielc nie nagrał. Przy okazji przepraszam za tamten wpis, skasowałem, życie pokazało że miał kolega całkowicie rację odnośnie panelu.

#36 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów

Napisano 20 luty 2018 - 07:09

Nie brakuje kamery na żadnej imprezie organizowanej albo współorganizowanej przez nas. Czasem nie ma jej też tam, gdzie ktokolwiek nie zgadza się na rejestrację. To proste warunki. Nawet gdybym był obecny w Kielcach, nie miałbym kamery ze sobą. Polanka nie była współorganizatorem konferencji.

#37 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 20 luty 2018 - 08:25

Obejrzałem dwa filmy z tego spotkania

Jeden film to ten z wpisów #21 i # 29, a drugi? Gdzie można go odnaleźć?

Spotkanie odbyło się 9 lutego w ministerstwie rolnictwa zdaje się.

Czy można odsłuchać całość, albo chociaż wystąpień innych prelegentów?

----------------------------------------------

w #35 Kol. rudy pisze o orędziu - każde porządne orędzie powinno mieć motto, znalazłem takie:

"Niech żyje rój i w bój"

od 15 sek.

:( pojechałem Anteną przepraszam.

#38 adamski

adamski
  • Użytkownik
  • 437 postów

Napisano 20 luty 2018 - 12:32

http://www.zwiazekps...obronie-pszczol
Tutaj można znaleźć drugi film z tej konferencji.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych