Skocz do zawartości
Marcin_K

Inwert 2017

76 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Informuję, że bieżącym zakupem pasz pszczelich zajmuje się Anna Snuszka, zapytania i zamówienia proszę kierować na adres a.snuszka@pszczelapasja.pl tel. 797 48 93 84.

Sprzedaż poniższych produktów prowadzona jest w ilościach paletowych ponieważ dostawy są realizowane bezpośrednio z cukrowni. Plusem jest to, że żaden pośrednik nie wpływa na jakość otrzymanego produktu.

INVERTIX 72 (Syrop letni)

  • wiadro 15 kg - 44 szt./660 kg
  • wiadro 40 kg - 12 szt./480 kg
  • kontener 1200 - 1200 kg (opakowanie kaucjonowane)

IVERTIX 72 F (Syrop zimowy)

  • wiadro 15 kg - 44 szt./660 kg
  • wiadro 40 kg - 12 szt./480 kg
  • kontener 800 - 800 kg (opakowanie kaucjonowane)
  • kontener 1200 - 1200 kg (opakowanie kaucjonowane)

Fondant Pszczeli Clasic

  • Karton 15 kg - 24 szt./360 kg
  • Karton 5 kg - 72 szt./360 kg

Fondant Pszczeli z prebiotykiem

  • Karton 5 kg - 72 szt./360 kg

Cukier farmaceutyczny 800kg

Uwaga!!!

Zakup pokarmu dla pszczół wraz z Polanką to wybór wysokiej jakości produktu połączony z atrakcyjną ceną.
Razem możemy wszystko

Przedstawiam schemat procesu realizacji zamówień:

inwert-300x196.png

W 2 kwartale jest gwarantowana realizacja zamówień w przeciągu 7 dni.
Obecnie jest tendencja wzrostowa dla cukru więc zakup w okresie obniżonego popytu uchroni Was od stresu spowodowanego poślizgami w gorącym okresie, jak i przed ewentualnym wzrostem ceny.

 

 

Uwaga nowy producent pasz, link z cennikiem znajduje się poniżej:

http://spp-polanka.org/artykuly/aktualnosci/pasze-pszczele/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

1. czy rozwiązano problem z kontrolą jakości produktu końcowego w/w firmy?

 

2. czy syrop (INVERTIX 72 F) i ciasto (Fondant Pszczeli) mają zadeklarowane przez producenta parametry?

 

3.  kto będzie ponosił odpowiedzialność za wadliwość produktu? - bo z moich doświadczeń wynika, że producent miga się z odpowiedzialnością za swój produkt.

 

4. czy ktoś wie gdzie można wysłać do przebadania próbki (syropu i ciasta)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem ofertę z 

 

Kellmann Produktions GmbH

IndustriestraĂe 34
D- 39576 Stendal

Magazyny: Rakoniewice

Tel. 223783650, 814511343
e.baake@kellmann-produktion.de

 

 

dla porównania przesyłam w załączniku cennik,  a można powiedzieć że ceny przyzwoite

nadmienię że raz ( ok. 5 lat temu) karmiłem Apikelem plus i pszczoły przeżyły 

czy karmi ktoś tymi syropami obecnie?

kelllman.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Spytam się jak idiota -

 

Cukier farmaceutyczny 800kg

A to ki diabeł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzamy ofertę dla pszczelarzy o produkty firmy Holger Food. Liczę że dywersyfikacja pomoże nam uniknąć problemów z płynnością w okresie największego zapotrzebowania.

Cennik w załączniku

Pytania i zamówienia również proszę kierować do mnie a.snuszka@pszczelapasja.pl lub tel. 797 48 93 84

A.Snuszka

holger food 05-2017.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem ofertę z 

 

Kellmann Produktions GmbH

IndustriestraĂe 34

D- 39576 Stendal

Magazyny: Rakoniewice

 

Tel. 223783650, 814511343

e.baake@kellmann-produktion.de

dla porównania przesyłam w załączniku cennik,  a można powiedzieć że ceny przyzwoite

nadmienię że raz ( ok. 5 lat temu) karmiłem Apikelem plus i pszczoły przeżyły 

czy karmi ktoś tymi syropami obecnie?

otrzymałem wynik i odpowiedź od Pani Ewy (poniżej)

 

"Witam Panie Rafale,

w zwiazku z Pana informacjami postaram sie Panu wytlumaczyc te roznice w

pomiarach

ilosc cukrow podana w specyfikacji produktu jest to procentualna ilosc (100%

wszystkich cukrow) w masie suchej (74,55 )

tzn ze:

zawartosc fruktozy 23,84 g/100g calego produktu (wlacznie z woda)

masa sucha 74,55 _ 23,84/ 0,7455 daje nam 32% fruktozy 

masa sucha 74,55 _ 25,63/ 0,7455 daje nam 34,3% glukozy

masa sucha 74,55 _ 25,08/ 0,7455 daje nam 33,6% sacharozy

-----------------------------------------------------------100%

 

Oczywiscie widzimy odchylenia tak jak juz Panu tez telefonicznie

wspomnialam. Poinformowalismy rowniez naszego producenta. Panu dziekujemy

oczywiscie za wniesione uwagi.

Wynika z tego ze jednak musimy czesciej sprawdzac produkowane partie. 

 

Mam nadzieje ze pomoglam Panu w pewnym stopniu rozwiac Pana watpliwosci.

 

Z pozdrowieniami oraz milego dnia

Ewa Baake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

1. czy rozwiązano problem z kontrolą jakości produktu końcowego w/w firmy?

2. czy syrop (INVERTIX 72 F) i ciasto (Fondant Pszczeli) mają zadeklarowane przez producenta parametry?

3.  kto będzie ponosił odpowiedzialność za wadliwość produktu? - bo z moich doświadczeń wynika, że producent miga się z odpowiedzialnością za swój produkt.

4. czy ktoś wie gdzie można wysłać do przebadania próbki (syropu i ciasta)?

 

zachęcam do badania syropów które dajecie pszczołom we własnym zakresie

 

ja już otrzymałem wynik z badania -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachęcam do badania syropów które dajecie pszczołom we własnym zakresie

 

ja już otrzymałem wynik z badania - INVERTIX 72 F    i  czekam na odpowiedź producenta

jeżeli nie uzyskam odpowiedzi to wyślę próbki do innych laboratoriów w celu potwierdzenia pierwszych badań

 

Używam  -Invertix 72F jestem zainteresowany wynikami badań o których pisze Kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam  -Invertix 72F jestem zainteresowany wynikami badań o których pisze Kolega.

 

Proszę o cierpliwość

 

sprawa wymaga wyjaśnienia

 

jak już pisałem czekam na odpowiedź od producenta  

 

 

zainteresowałem dzisiaj sprawą  Inspekcje Weterynaryjną w Ciechanowie, obiecano mi że się przyjrzą produkcji

 

gdyby ktoś miał pokarm z 2016r. warto by było przebadać - ja nie pomyślałem i nie zostawiłem sobie żadnego wiaderka, a to błąd.

 

Jak widzicie po wpisie wyżej Kellmann nie protestuje co do wiarygodności badań, więcej nawet starają się wyjaśnić i zwiększyć kontrolę producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rejonie Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, od kilku już lat trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie skrystalizowania pokarmu w czasie zimy i wtedy na skrystalizowanym pokarmie nie przeżyło w tym rejonie około 1000 rodzin pszczelich. Z rozmów z pszczelarzami też chodziło o syropy firmy Kellman.

Może ktoś z tamtego rejonu napisał by coś więcej na ten temat?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rejonie Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, od kilku już lat trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie skrystalizowania pokarmu w czasie zimy i wtedy na skrystalizowanym pokarmie nie przeżyło w tym rejonie około 1000 rodzin pszczelich. Z rozmów z pszczelarzami też chodziło o syropy firmy Kellman.

 

 

Na jakość syropu z Kellmana skarżył się mi dzisiaj Kolega pszczelarz. Jego Ojciec b. doświadczony w zawodzie, od lat stosujący inwerty do zakarmiania zimowego narzekał na jego jakość.

Syrop co prawda nie krystalizował, ale jego zużycie było wyraźnie wyższe niż wynikałoby to z przeliczenia ilości litrów na zawartość cukrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korespondencja z producentem   z 25.05.2017r.

 

"Witam,

cieszymy się, że po raz kolejny dokonał Pan zakupu produktów firmy DIAMANT. W celach porównawczych należy stosować te same metodyki i laboratoria akredytowane. Prosimy o przesłanie stosownego certyfikatu akredytacji i badań zgodnych z metodyka producenta.
 

 

Ewidentnie nie chcą rozmawiać -próbują przemilczeć

 

wedle życzenia dzisiaj wysłałem próbkę do laboratorium akredytowanego i chciałbym żeby było wszystko w porządku bo w przeciwnym razie tak się po nich przewiozę, że im w pięty pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysłałeś próbkę do badań, to żaden dowód. Musiałbyś wysłać zapieczętowane przez producenta wiadro.
A tak to oni wpiszą: badanie przesłanej próbki.
w jaki sposób udowodnisz, że przesłana próbka to w 100% ich syrop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysłałeś próbkę do badań, to żaden dowód. Musiałbyś wysłać zapieczętowane przez producenta wiadro.

A tak to oni wpiszą: badanie przesłanej próbki.

w jaki sposób udowodnisz, że przesłana próbka to w 100% ich syrop?

 

żaden problem mam całą paleta zapieczętowaną przez producenta

 

jak będą dwa wyniki podobne z różnych laboratoriów to wtedy inna rozmowa z producentem, a jak się dalej będą migać to pójdę do nadzoru  weterynaryjnego (podobno mają jakiś nadzór nad paszami) i poproszę o przysłanie kogoś do pobrania próbki z palety.

 

a tak na marginesie to ja nie muszę udowadniać nikomu, po prostu nie kupuję i kilku kolegów też nie kupi  ( powiadomiłem o możliwym problemie związki - niech też coś zrobią - ja myślę że od takich spraw one są  ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że sposób pakowania na paletę diamanta jest w tym roku o wiele lepszy. Oby jakość również najlepsza. Polecamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

zachęcam do badania syropów - trochę można się zdziwić co do zawartości

 

bezgraniczną i niczym nie udowodnioną wiarą w  reklamowany produkt oraz naiwną wiarą w atesty jakości dołączane do produktu - ryzykujesz zdrowie i życie swoich pszczół  i pszczół swoich sąsiadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem odpowiedź z której wynika że w syropie po wyprodukowaniu zachodzi nadal proces inwersji sacharozy na glukozę i fruktozę

 

po pewnym czasie z sacharozy może nic nie zostać - w moim syropie zakupionym 8.05.2017 a wyprodukowanym według oznaczenia na opakowaniu w 04.2017 (data przydatności do spożycia 04.2018) , sacharozy pozostało niecałe kilka procent ale za to fruktozy i glukozy jest ponad deklarowane przez producenta wartości

 

czy  to możliwe po tak krótkim czasie?

czy to dobrze czy źle to ja nie wiem, ale testowanie na pszczołach powinni robić naukowcy a nie  zwykli pszczelarze

 

a według opisu towaru w sklepie internetowym (np. kupując dzisiaj zawieramy umowę na konkretne parametry syropu zawarte w opisie)

 

".............................................  to powstały w wyniku inwersji enzymatycznej syrop, dedykowany do karmienia pszczół. Produkowany z najwyższej jakości cukru kategorii 1 produkt charakteryzuje niski współczynnik HMF, brak pozostałości neonikotynoidów, stabilne pH, niskie zabarwienie. Korelacja glukozy/fruktozy/ sacharozy (30/39/31) sprawia, że pasza ta jest idealna na zimowe podkarmianie. Produkt pakowany jest w funkcjonalne wiadro 15 kg.*"

 

 

 

co ciekawe nigdzie na stronie producenta nie ma informacji że syrop od dnia wyprodukowania zmienia swój skład - produkt nie stabilny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadałem producentowi pytania

 

 

pytanie 1
"Podczas przechowywania syropu zachodzi powolna inwersja sacharozy" - jaki jest czas rozkładu sacharozy w syropie po wyprodukowaniu? 

pytanie 2
w którym miejscu w opisie produktu jest informacja że "Podczas przechowywania syropu zachodzi powolna inwersja sacharozy, w wyniku której z sacharozy powstaje glukoza i fruktoza. "
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Cukier_inwertowany 


 


Cukier inwertowany - produkt hydrolizy sacharozy na mieszaninę glukozy i fruktozy, w wyniku której następuje zmiana kierunku skręcenia płaszczyzny polaryzacji światła (inwersja) przechodzącego przez roztwór. Proces ten zachodzi pod wpływem inwertazyenzymu wytwarzanego np. przez drożdże i pszczoły (cukier inwertowany jest głównym składnikiem miodu). Hydroliza sacharozy zachodzi także w środowisku kwaśnym.


Sacharoza jest dwucukrem wykazującym aktywność optyczną, a jej skręcalność właściwa wynosi +66,5°. W trakcie hydrolizy rozpada się na dwie cząsteczki cukrów prostych: D-glukozę i D-fruktozę, które także są czynne optycznie. D-Fruktoza skręca światło spolaryzowane silniej w lewo (â92,4°) niż D-glukoza w prawo (+52,7°). W miarę postępu hydrolizy, w roztworze ubywa sacharozy, a przybywa glukozy i fruktozy. W efekcie kąt skręcania płaszczyzny światła spolaryzowanego zmniejsza się, przechodzi przez zero i w końcu zmienia znak na przeciwny (ujemny):



C12H22O11 +

H2O â

C6H12O6 +

C6H12O6

sacharoza

 

glukoza

fruktoza

[ι]D=+66,5°

 

[ι]D=+52,7°

[Îą]D=â92,4°

 

 


cukier inwertowany

[Îą]D=â19,9°

Zjawisko to nosi nazwę inwersji skręcalności optycznej. Z tego względu skręcającą w lewo równocząsteczkową mieszaninę D-glukozy i D-fruktozy nazywa się cukrem inwertowanym, a sam proces hydrolizy inwersją sacharozy:


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

A ja Ciebie chłopie nie rozumiem . Chodzi Ci o uwalenie producenta ,Polanki  czy kogo ? Rozpad 50 /50 % sacharozy jest idealnym dla pszczół i sacharoza na kij potrzebna , jest bo to są wymogi eciu peciu . Producenta inwersja kosztuje -kwasy , czas , temperaturę ,30 % sacharozy niczego nie zmienia a powoduje  większy zysk na interesie. Kłopoty powoduje nadmiar glukozy lub syropy skrobiowe . Nie ma paszy dla pszczół , nie ma normy na nią. Nie pasuje nie kupuj a nie rób dymu bo to nie troska a jakieś psychiczne zwichnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim spotkaniu był wykład na temat cukru.

Proszę,przejrzyj transmisję.

Nie mogę znaleźć tej transmisji, można prosić o linka lub w kilku zdaniach wyjaśnienie pojęcia Cukier farmaceutyczny? Dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cukier farmaceutyczny jest dedykowany do przemysłu farmaceutycznego, który ma najbardziej rygorystyczne wymagania. Dlatego produkt jest przebadany pod kontem wszelkich pozostałości środków ochrony roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...