Skocz do zawartości

Zdjęcie

A tymczasem w PZP...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#401 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 22 grudzień 2018 - 18:25

Co do rejestracji pasiek - .

Zapis prawny powinien być mieszanką obowiązków i przywilejów.

Powinna powstać centralna elektroniczna baza danych, aktualizowana na bieżąco (rozpoczęcie działalności , zakończenie, weryfikacja stanu posiadania przynajmniej raz w roku), prowadzona przez minrol, z możliwością korzystania przez kilka upoważnionych podmiotów (np. IW, KOWR), coś na podobieństwo systemu eWUŚ 

http://www.nfz-warsz...dczeniobiorcow/

#402 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1415 postów

Napisano 22 grudzień 2018 - 22:53

eWUŚ chyba był zbyt drogi. Taką prostą aplikację studenci robią. Ale w Rzeczypospolitej wszystko ma być drogo, aby następnie mówić, przez ostatnie lata.......

To taki syndrom głupoty. Ale jak czytam w Pszczelarstwie na 100 lat niepodległości to stwierdzam iż sami sobie szkodzimy. To taki nas narodowy zwyczaj.Skłonność, mania.

Domniemuję że w ustawie tak to wszystko spierdolą że ło matko Boska. Ale my sami też niczym pochwalić się nie możemy.

#403 Beton

Beton
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 13:49

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

#404 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1794 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 14:34

Ważne ażeby na odpowiednim szczeblu zapadła decyzja! Czy to będzie e- pszczuś  czy an - toś to o tym mają zadecydować rządzący. Za coś im płacą!  Zostały przecież pieniądze z niezrealizowanego płotu na wschodniej granicy...

• Beton lubi to

#405 Beton

Beton
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 15:03

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

• Atena i meteor lubią to

#406 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1794 postów

Napisano 24 grudzień 2018 - 07:29

Czasem, nawet z rana, najdzie człowieka myśl szalona lub surrealistyczny sen. Otóż i mi się to przytrafiło...

Przyśniło mi się że na TYM forum pojawi się wątek ukazujący współpracę i współdziałanie Polanki z PZP.  Nie krytyczno-moralizatorski "A tymczasem w PZP..."            na  "Razem idziemy drodzy panowie.../i panie/". Są symptomy, że u Braci Większych /liczbowo/ idzie nowe  więc wyjdźmy im naprzeciw z wyciągniętą prawicą...              Co prawda "Są rachunki krzywd..." których żaden Zjazd nie przekreśli ale...  dzisiaj Wigilia! 

#407 Beton

Beton
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 05 styczeń 2019 - 12:07

#408 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1415 postów

Napisano 05 styczeń 2019 - 23:35

Cuda Panie Cuda.

Wybory idą.

#409 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 02:38

Coś się pozytywnego zaczyna dziać relacjach PZP-Ministerstwo.

A w relacjach z Polanką jak to wygląda?

#410 Beton

Beton
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 08:33

#411 filip

filip
  • Użytkownik
  • 180 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 11:36

A w relacjach z Polanką jak to wygląda?

a jaki jest powód  ( urażona ambicja ? ) Twojej ciekawości odnośnie  Polanki, przekieruj swoje zainteresowania  na inne organizacje .

#412 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 12:02

a jaki jest powód  ( ...) Twojej ciekawości 

Bierze się to tak jakoś samo z siebie Kolego filipie.

Nie wiem jak to wytłumaczyć np.budzę się, albo zasypiam i nagle odkrywam w sobie ciekawość, zupełnie samoistnie odkrywam,  

• Beton lubi to

#413 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1021 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 06 styczeń 2019 - 12:22

W relacjach z Polanką wygląda to tak, że rozmawiamy normalnie i szczerze przez telefon. Wymieniamy poglądy, spieramy się, dochodzimy do jakichś konsensusów. WIedziałem o planowanej wizycie PZP w ministerstwie, rozmawialiśmy z p. prezydentem Dylonem o tematach do tej wizyty.

Nie jest jednak tak, by sytuację uznać za wzorcową. Do wzorca brakuje mi stworzenia wspólnej platformy dyskusji z ministerstwem. Tego, by te spotkania były w takich składach, jak w przypadku planowania KPWP. Oni w końcu poszli tam sami. Teraz mamy sytucję taką, kiedy działanie niższego rzędu (KPWP) jest uzgadniane w pełnej reprezentacji organizacji pszczelarskich a najważniejsze problemy pszczelarstwa (sprawa dla nas wagi najwyższej) są dyskutowane między ministerstwem a PZP. Uzgodniania telefoniczne z p. prezydentem Kudłą też miały miejsce. Generalnie to dobrze, że prezesi ze sobą rozmawiają ale to po prostu za mało.

Jakimś światłem w tunelu jawi mi się zobowiązanie zarządu PZP przez Zjazd do prac na rzecz utworzenia wspólnej komisji wraz z instutucjami naukowymi i pozostałymi organizacjami pszczelarskimi. 100 dni jeszcze nie minęło, poczekajmy na sprawozdanie w PP.

#414 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1415 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 17:29

Czyli można by uznać iż obecnie za partnera Ministerstwo obrało jedynie PZP?

#415 Beton

Beton
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 17:41

#416 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1415 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 18:03

Kolego prezesie,może warto na najbliższy zjazd Polanki zaprosić prezesów organizacji, lub zorganizować takie spotkanie osobno?

Chcecie czy też nie, ale musicie się dogadać w kwestiach dotyczących nas wszystkich.

Co najwyżej ułatwimy wam podjęcie decyzji, zamykając Was wzorem konklawe, w sali do czasu podjęcia wspólnych rozwiązań.

Bez jadła i popitki?

To by było ciekawe doświadczenie! Popieram ;)

#417 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1794 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 18:18

Bez jadła i popitki?

To by było ciekawe doświadczenie! Popieram ;)

W skali województwa dolnośląskiego jakoś udało się dogadać. Zapewniam że przy obfitym obiedzie... Jakoś nie widzę, by ktoś chciał powielić nasze doświadczenie. Zapewniam, że nie jest opatentowane i nikt wkładu nie zażąda. 

#418 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 06 styczeń 2019 - 20:19

W skali województwa dolnośląskiego jakoś udało się dogadać. Zapewniam że przy obfitym obiedzie... Jakoś nie widzę, by ktoś chciał powielić nasze doświadczenie. Zapewniam, że nie jest opatentowane i nikt wkładu nie zażąda. 

Szanowny kolego. Czy w tym "dogadaniu się" uczestniczyli byli członkowie Zarządu PZP ?  Ciekawe było by wiedzieć , w jakich obszarach uzyskano wspólne stanowisko? 

Może coś bliżej na ten temat.  Dopiero wtedy można by "chcieć powielić wasze doświadczenie" . 

Pozdrawiam.

#419 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1794 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 07:27

Szanowny kolego. Czy w tym "dogadaniu się" uczestniczyli byli członkowie Zarządu PZP ?  Ciekawe było by wiedzieć , w jakich obszarach uzyskano wspólne stanowisko? 

Może coś bliżej na ten temat.  Dopiero wtedy można by "chcieć powielić wasze doświadczenie" . 

Pozdrawiam.

Owszem, uczestniczył Bazyli Chomiak. Zapewniam, że to nie on nadawał kierunek dyskusji choć brał w niej udział i nie ON w Porozumieniu Organizacji "rozdaje karty". Szefowanie powierzono p. Kłakowi /RZP Oława/ - "dyrygent" a "pierwsze skrzypce" dzierży kol. Czechowski z Sudeckiego Klubu Pszczelarskiego. 

#420 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 07 styczeń 2019 - 09:01

Kolega Atena przecenia moje możliwości.

Organizacje skupione w PZP zamiatają tylko swoje sprawy. Nie są zaintersowane działaniami ogolnopolskimi. Kolega Atena zapomniał, jak często na spotkaniach organizowanych przez Pana Kłaka (RZP Oława), brakowało i brakuje wielkich organizacji PZP. I tu wielki szacunek dla Pana Kłaka. Organizacje PZP supiające po setki członków nie są zainteresowane wspólnym działaniem czego wyrazem jest ich nieobecności i olewatorski stosunek do spotkań. Myliłem się i naiwnie wierzyłem, że były Pan prezydent wywądzący się z Dolnośląskiego zmieni tę sytuację. Niestety nie zmienił czego wyrazem była jego wycieczka do Wrocławia, którą opisywałem w innym wątku.

Z całym szacunkiem dla kolegi Ateny ale działania jakie podejmuje się kolega Leszek winny wypływać od najwiekszych organizacji PZP ale tak nie jest. Dlaczego tak nie jest?
Być może ja o czymś nie wiem.
Znam środowisko Wrocławskie i tu nie należy spodziewać się spektakularnych działań. A może się mylę.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych