Skocz do zawartości

Zdjęcie

A tymczasem w PZP...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1021 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 10 marzec 2017 - 07:56

Przepraszam za małą prowokację, nie mogłem się powstrzymać.

Chcę po prostu zamieścić list gratulacyjny dla nowych władz PZP:

Załączone pliki

#2 bartnik

bartnik
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 03:49

Szanowni Państwo !  Jesteśmy po wyborach w PZP mamy nowego Prezydenta Waldemara Kudłę, młody wykształcony, z otwartymi głowami Zarząd PZP. Życzę im  wszystkiego najlepszego, nowego spojrzenia na sprawy pszczelarstwa polskiego. Dajmy im przysłowiowe 100 dni na pokazanie swojej działalności w spokoju bez totalnej krytyki. W czasie Zjazdu delegaci zgłosili wiele ciekawych wniosków do realizacji przez Zarząd PZP. Oczekuję że w najbliższym numerze Pszczelarza Polskiego zostanie ogłoszony program działania Zarządu do końca 2017 roku. Po świętach Bożego Narodzenia "po owocach ich poznamy" czy wprowadzają radykalne zmiany czy będzie tak jak było   

#3 an500

an500
  • Użytkownik
  • 197 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 19:30

Wazne a nawet bardzo.

Kto obecnie jest wlascicielem  Pszczelarza ?

#4 bartnik

bartnik
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 05:49

Wazne a nawet bardzo.

Kto obecnie jest wlascicielem  Pszczelarza ?

W stopce redakcyjnej jest napisane że "Pszczelarz Polski" jest organem PZP a wydawcą Polski Związek Pszczelarski. Mam nadzieję że teraz nowe władze PZP(Rada Programowa Zarząd PZP) nada nowe oblicze wydawanego PP gdyż nie może być tak że połowa miesięcznika to relacje z imprez pszczelarskich/ dla danej organizacji pszczelarskiej jest to pewna nobilitacja/ ale mnie pszczelarza z Dolnego Śląska nie interesuje kto ze Szczecina lub Lublina otrzymał jakie odznaczenia związkowe, że była Msza Św kto wygłosił piękne kazanie. Pan Prezydent Waldemar Kudła jest informatykiem mam nadzieję że teraz strona internetowa PZP będzie inna że zwykły pszczelarz uzyska interesujące go informacje

#5 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2795 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 marzec 2017 - 13:09

A tymczasem w Kółkach Rolniczych...

Chciałem dowiedzieć się, co u Janiny Kozak, Wacława Rukata i kto rządzi w Kółkach Rolniczych jak Pan Serafin siedzi w pierdlu.

A tutaj co mamy - niespodziewanka? :D :D :D

This domain is FOR SALE - Diese Domain steht ZUM VERKAUF

http://kolkarolnicze.eu/

Ja tam na miejscu nowych władz PZP nie płaciłbym im już składki.

Prezydent pięciu pni.

#6 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1794 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 14:37

A tymczasem w Kółkach Rolniczych...

Chciałem dowiedzieć się, co u Janiny Kozak, Wacława Rukata i kto rządzi w Kółkach Rolniczych jak Pan Serafin siedzi w pierdlu.

A tutaj co mamy - niespodziewanka? :D :D :D

This domain is FOR SALE - Diese Domain steht ZUM VERKAUF

http://kolkarolnicze.eu/

Ja tam na miejscu nowych władz PZP nie płaciłbym im już składki.

Ja też...

#7 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2795 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 kwiecień 2017 - 16:37

Od dziś (20 kwietnia 2017) mamy nowe pięcioosobowe Prezydium Rady PZP:

Przewodniczący:

Kolega Krawczyk Piotr – moje gratulacje!

viceprzewodniczący:

Pawłowski Walenty (Chodzież)

Kowalski Marek (Warszawa)

Sekretarze:

Voss Ryszard (Gdańsk)

Badeński Waldemar (Elbląg).

A mówiłem, że po zimie nastąpi wiosna. Że na dnie popiołu w końcu błyśnie gwiaździsty dyjament. Wiekuistego zwycięstwa zaranie :) .

Prezydent pięciu pni.

#8 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1794 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 16:55

Niech błyska ten dyjament  choćby w popiele... Ocenisz ów błysk po roku, oby nie przygasł.

Ale jeżeli tegoroczna wiosna to wiosna to połowie kraju nie uwierzą. 

#9 Bocian

Bocian
  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 20:44

Niech błyska ten dyjament  choćby w popiele... Ocenisz ów błysk po roku, oby nie przygasł.

Moja wiedza może błędna podpowiada mi błyska to brylant a diament jest matowy. Brylant jest po oszlifowaniu diamentu. Ciekaw jestem kiedy ten szlif się dokona.

#10 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2795 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 kwiecień 2017 - 22:43

Kolego Bocianie wybacz, zadumałem się po Wielkanocy i przed Zjazdem WZP Poznań, do którego się szykuję (25 kwietnia).

Poeta pisze nie o brylancie, a o gwieździstym dyjamencie. I że wokoło lecą szmaty zapalone.

Anna Szczepanek w poniższym tekście sugeruje, że po zakończeniu wojny obiektywna ocena ludzi nie jest możliwa.

http://www.polskina5...opiol_i_diament

Czterowiersz pszczelarski:

Ostach

Sęczyk

Sabat

Kudła

ocenią obiektywnie dopiero przyszłe pokolenia pszczelarzy. O ile ta profesja przetrwa, a szmaty dopalą się. Ufam, że wojna domowa zakończyła się, chociaż historia polskiego, przekornego pszczelarstwa może zrobić ukłon w stronę pszczelarzy wyklętych, którzy wrócą do łask. Jak przykładowo ukrzyżowany w końcu na złoto Jerzy Makowicz, exkomunikowany wcześniej przez Ostacha.

http://lubimyczytac....owadzic-pasieke

Nielicznym udaje się to za życia, większości jednak dopiero po przejściu do osypu pszczelarskiego. Innym nigdy. Niektórych, odznaczonych wcześniej, po precedensie Misiewicza parzy złoty medal "za zasługi dla obronności kraju".

https://pl.wikipedia...omiej_Misiewicz

Innych mogą zacząć parzyć statuetki, a jeszcze innych krzyże noszone nie tam gdzie trzeba i wręczone nie przez tych co trzeba i nie za to co trzeba. Bo kiedyś osoby kontrowersyjne nieomylna władza wieszała na krzyżach, a dziś jest często odwrotnie. Wszystko się zmienia, tylko władza trwa nieomylna jako opoka.

Prezydent pięciu pni.

#11 bartnik

bartnik
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 05:59

Od dziś (20 kwietnia 2017) mamy nowe pięcioosobowe Prezydium Rady PZP:

Przewodniczący:

Kolega Krawczyk Piotr – moje gratulacje!

viceprzewodniczący:

Pawłowski Walenty (Chodzież)

Kowalski Marek (Warszawa)

Sekretarze:

Voss Ryszard (Gdańsk)

Badeński Waldemar (Elbląg).

A mówiłem, że po zimie nastąpi wiosna. Że na dnie popiołu w końcu błyśnie gwiaździsty dyjament. Wiekuistego zwycięstwa zaranie :) .

Szanowni Koledzy Pszczelarze!

Z przyczyn obiektywnych nie brałem udziału w pierwszym posiedzeniu Rady Związku, wszystkich z Prezydium Rady znam są to pszczelarze z otwartymi głowami którzy mogą wnieść wiele nowego do pszczelarstwa.

Gratulacje dla Piotra Krawczyka, mylę że teraz swoją wiedzę i pomysły będzie mógł przestawiać na radzie i po akceptacji je realizować

#12 Bocian

Bocian
  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 06:49

Kolego Bocianie wybacz, zadumałem się po Wielkanocy

I ja też się zadumałem. Moja wcześniejsza uwaga to wynik pozytywnego myślenia. Będzie lepiej bo gorzej już było. 

#13 Beton

Beton
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 07:54

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

#14 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2795 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 kwiecień 2017 - 11:21

Dla mnie testem nowej władzy i jej intencji będą:

1. Ujawnienie życia organizacyjnego i rezygnacja z utajniania scenariusza serialu komediowego „Świętokrzyska 20 za zamkniętymi drzwiami”. Z poprzednio praktykowanego bezczelnego zasłaniania się ustawą o ochronie danych osobowych i biznesowych, która dotyczy biznesmenów, a nie władzy pochodzącej z wyboru. Ujawnienie finansów związanych z importem przez PZP leków weterynaryjnych realizowanym ponoć na podstawie uchwały z Boguchwały, oraz podziału zysków ze sprzedaży zagranicznych miodów w Domu Pszczelarza.
  2. Decyzje kadrowe – obsada stanowisk kierownika biura PZP, redaktora naczelnego PP, dyrektora Domu Pszczelarza, oraz nadwornego prawnika;
  3. Rezygnacja z trupa witryny internetowej PZP i przesiadka na prawie gotową witrynę Piotra Krawczyka http://www.zwiazekpszczelarski.pl/pzp. Reanimacja trupa nie ma sensu. Uruchomienie w najbliższym czasie forum PZP;
  4. Decyzje co do przyszłości Domu Pszczelarza;
  5. Rozliczenie poprzedniej ekipy, lub strategia grubej kreski.

To drugie będzie oznaczać długotrwały dryf organizacyjny i zniechęcenie. To może pociągnąć dalszy rozpad PZP.

Majowy numer PP będzie jeszcze bez wyrazu (bezwładność materii). Ale czerwcowy powinien już wnieść nowy powiew. Muszą się w nim ukazać teksty frakcji reformatorskiej i wyraźne deklaracje programowe. Daję PZP rok czasu na zmiany statutowe, bo szybkość akurat w tej sprawie nie jest pożądana. Zjazd statutowy musi być starannie przygotowany przez odpowiedzialnych ludzi, by nie powtórzył się przemyślany i zorganizowany cyrk Kwaśniewskiego, Wacha i Sęczyka, rozgoniony przez emerytowanego mecenasa nie oczekującego żadnych zmian w pszczelarstwie postjaruzelskim (ustawa z 1982 roku).

Bardzo liczę, że zacznie działać organ kontrolny PZP – komisja rewizyjna (są tu już pozytywne sygnały) i że zostanie wymieniona skompromitowana przedstawicielka PZP we władzach KZRKiOR, lub PZP wystąpi z tej mającej aktualnie duże problemy organizacji.

Jeżeli PZP dalej będzie się uchylać od stworzenia projektu ustawy pszczelarskiej, to zrobią to inni, a organizacja ta utraci prawo reprezentowania polskiego pszczelarstwa przed władzami RP, uzurpowane sobie przez PZP na podstawie prymitywnych argumentów arytmetycznych. Były poseł PSL na sejm nie kiwnął w tej sprawie palcem przez prawie dwadzieścia zmarnowanych lat jego pontyfikatu. Przygotowanie projektu ustawy pszczelarskiej to dla mnie najważniejsza sprawa dla oceny nowych władz i przyszłości tej organizacji.

Moja prognoza dla krajowego pszczelarstwa jest na dziś ostrożnie optymistyczna.

Prezydent pięciu pni.

#15 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1021 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 22 kwiecień 2017 - 14:01

Pozwolicie koledzy, że też się włączę z sugestią, propozycją, czy jak tam zwał a właściwie z poparciem dla jednej z sugestii powyżej.

Bardzo ważne jest uruchomienie Waszego forum dyskusyjnego. Na Waszych zasadach i na Waszych serwerach. Sądzę, że to wszystko jedno czy w domenie z kreską czy bez kreski. Może po prostu tam, gdzie łatwiej. Dalsze rozważania spraw PZP tutaj mogą stać się takim zagrożeniem lawinowym. Kamień potrącony przez kogoś może zerwać parę mostów nawet bez złych intencji sprawcy.

Nie wypowiadam Wam miejsca. Jeśli mogliśmy pomóc wcześniej, możemy i teraz. Jednak myślę, że to ważne by sprawy organizacji były rozważane na stronach tejże. To jest między innymi powód dla którego nie podejmuję nigdy dyskusji o Polance np. w komentarzach YouTube'a.

Łatwiej wtedy będzie nam zaproponować coś na Waszym forum a i Wasze propozycje na naszym będą klarowne co do intencji, że łączą nas pszczoły.

• baru lubi to

#16 leonzawodowiec

leonzawodowiec
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 maj 2017 - 19:46

Mam świeżutkie bułeczki (informacje) w PZP nic się nie zmieniło -w sumie tylko parę nazwisk.

Te nazwiska z tej samej ban... .starego prezydenta.

Niema programu ,nie ma nadziei na lepsze jutro.

Kilka pomniejszych związków po zjeździe ogłosiło wyjście ze struktur PZP, a co najlepsze do tego samego zbiera się największy związek w kraju.

Oj urwie się korytko ociupinkę.

#17 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 03 maj 2017 - 11:17

Mam świeżutkie bułeczki (informacje) w PZP nic się nie zmieniło -w sumie tylko parę nazwisk.

Te nazwiska z tej samej ban... .starego prezydenta.

Niema programu ,nie ma nadziei na lepsze jutro.

Powyższe słowa, potwierdzał by fakt, że w ostatniej chwili, odwołano zapowiadane spotkanie z przedstawicielami innych organizacji, zaproszonymi podobno do Kamiannej.

Nie podano jednak żadnej przyczyny, z jakiej to się stało. W miejsce tego , chyba niewiele znaczącego spotkania , w drugi dzień Uroczystości, swoją obecnością w Kamiannej  

"zaszczycił" były prezydent tej organizacji, pan Tadeusz Sabat, z honorami witany w kościele. 

Według mojej oceny, zapowiadane spotkanie, zostało odwołane na interwencję byłego prezydenta, gdyż pokazywało by to jakiś przejaw  zmian. 

A to przecież nie może być. Po tylu dniach od Zjazdu, nie ma jeszcze ani jednego symptomu żadnych zmian. Kontynuacja i to jeszcze w jego obecności.

Pozdrawiam.

#18 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2795 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 maj 2017 - 20:55

Być może nie wszyscy członkowie Polanki i czytelnicy tego forum o tym wiedzą, że…

Polski pszczelarz – rolnik teoretycznie jest dumnie reprezentowany na świecie m. in. poprzez:

1. PZP – Apimondia;
  2. PZP – Apislavia;
  3. PZP – KZRKIOR http://kolkarolnicze.../Strona-Glowna- COPA COGECA.

Polskiego Pszczelarza – rolnika, członka PZP i nie tylko, godnie reprezentuje w KZRKIOR delegowany przez PZP na podstawie

§13 pkt 4 statutu KZRKIOR przedstawiciel do Zarządu KZRKIOR.

http://kolkarolnicze.../statut-kzrkior

Ostatnio funkcję tą pełniła dyskretnie Janina Kozak, przewodnicząca KR PZP, która przepadła w Kielcach i w Połczynie, nie otrzymując od koleżanek i kolegów mandatu na zjazd (Ona nie otrzymała, a mi zabrali :) ). Przepisy wewnętrzne PZP, w tym statut, nie regulują problemu wyłaniania (wychodzenia z łona) delegata do władz KZRKIOR. Prawdopodobnie Janina Kozak została wyznaczona do pełnienia tej funkcji dekretem ówczesnego prezydenta, a było to w czasach, gdy nie funkcjonowała Rada PZP, a zjazdy spełniały wszystkie zachcianki prezydenta, łącznie z rozwiązaniem sądu koleżeńskiego i stworzeniem mu możliwości dozgonnego jego trwania na apistolcu. Dzisiaj Prezes KZRKIOR Władysław Serafin (uzdolniony reżyser filmu o ELEWARR, powodu dymisji ministra Sawickiego) siedzi w pierdlu za wałki w SKOK Wołomin. W związku z tą niezręcznością ktoś ważny w tej organizacji (wiceprezes mec. Rukat?) zarządzający witryną, podjął decyzję o zniknięciu zakładki „Władze”. Władza jest tam więc prawdopodobnie do podniesienia, tylko się schylić. Nie mogę więc dowiedzieć się z witryny KZRKIOR,  kto aktualnie reprezentuje tam pszczelarzy. Na Świętokrzyską nie wypada mi dzwonić po tym, jak zostałem wylany na zbity pysk z WZP Poznań za szkalowanie i działanie na szkodę…  Mecenas Rukat, jako człowiek na usługach PZP, nie wydaje mi się być autorytetem w tych sprawach. Piszę o tym problemie, by nie nastąpiła sytuacja, że Koleżanka Kozak zostanie zapomniana na tym reprezentacyjnym stanowisku i przepracuje się dla dobra pszczelarstwa (chyba społecznie).

Pszczelarzu polski, czy chcesz mieć wiedzę, kto Cię reprezentuje w świecie, czy Ci to wisi jak kilo kitu na agrafce?

Prezydent pięciu pni.

#19 bartnik

bartnik
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 08 maj 2017 - 03:14

Szanowni koledzy ! potwierdzeniem że nic istotnego nie zmieniło się u nowego Prezesa PZP Waldemara Kudły jest brak jego mimo zaproszenia na pikniku pszczelarsko - ekologicznym zorganizowanym w niedzielę 7 maja przez RZP Oława i Zagrodę Edukacyjną kol. Henryka Kłaka.

Celem pikniku było promowanie idei święta "Dzień Polskiej Niezapominajki" święta wymyślonego przez nie zapomnanego red. Andrzeja Zalewskiego z programu I Polskiego Radia "Eko Radio"  oraz programów ogólnopolskich "Miód kupujesz - pszczoły ratujesz" oraz "Z kujawskim ratujemy pszczoły"

Mimo że Prezes W. Kudła nie zaszczycił nas swoją obecnością to władze samorządowe nie zawiodły

był przedstawiciel Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Burmistrzowie, Starosta oławski. Chociaż nie sprzyjała pogoda piknik się udał, szczególnie pszczelarze mogli się spotkać aby przy piwie porozmawiać o sprawach pszczelarskich

#20 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1794 postów

Napisano 08 maj 2017 - 05:58

I tak trzymać, i tak działać... Przykłady TAKIEJ DZIAŁALNOŚCI winne być pokazywane że można, " wsiem smiertiam na zło", że zacytuję prawosławnego poetę...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych