Skocz do zawartości

Zdjęcie

aby nie rozmydlać wątków.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1556 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 07 październik 2015 - 20:34

Ten post piszę kierowany do kolegi Ateny , dotyczy kilku postów z wątku o konieczności przeniesienia pasieki.

Zdarza sie czsem że piszący posta może sie trochę zapędzi, może napisze coś w przypływie emocji. Ja chciałbym tu odnieść sie do tego co kolega Atena napisał w odpowiedzi "robinowi" o pomoc w wykluczeniu prezesa PZP z PSL.  Moim zdaniem to nie tak.  Mi na wykluczeniu tej osoby z PSL, absolutnie nie zależy. Nie jestem członkiem tego ugrupowania i  nie chcę wchodzić w jego wewnętrzne sprawy.  Uważam, że o należyte zachowanie sie , swoich członków powinno dbać samo ugrupowanie, i jemu powinno zależeć aby mieć w swoich szeregach jak najwięcej ludzi o nieposzlakowanej opinii, którzy swoim postępowaniem nie będą przynosić ujmy tym wartością, jakie widnieją na sztandarach danego ugrupowania.

Osoba szefa PZP, mylnie przez kolegę Atenę określona Polskim Pszczelarstwem , niechby robiła jeszcze gorsze nawet rzeczy, ale one nie powinny mieć wpływu, na innych ludzi zajmujących się tą samą branżą, którzy sobie tego nie życzą. I tu widzę "grzech główny" tego pana. Wielu z nas wyszło z PZP, wielu wyrzucono z perfidnym naruszeniem litery statutu, przy którym tyle sie manipuluje, że wkrótce już nie będzie wiadomo , jak kiedyś wyglądał.

Powstało Zrzeszenie Pszczelarzy Zawodowych, powstała Polanka zrzeszająca już ponad 700 członków, wielle organizacji działa samodzielnie poza strukturami PZP. Kiedyś naliczyliśmy, że te związki które opuściły PZP łącznie liczą już około 14 tysięcy członków i dalej trwa eksodus. A on dalej, bezczelnie uważa się za jedynego reprezentanta wszystkich pszczelarzy w Polsce.

W mojej wsi , też jest grupa ludzi działająca jako PSL. Prawdą jest że jest to długoletnie i zasłużone dla kraju ugrupowanie. Ale to raczej do czegoś zobowiązuje, a nie daje prawa do bezprawia. I dlatego nieraz rozmawiając, widzę jak ogromną krzywdę robi osoba prezesa PZP, temu ugrupowaniu.

Dziwić może , dlaczego jest ona w tym ugrupowaniu tolerowana? Przecież o tym co robi jest głośno, i nie można powiedzieć że niewielu o tym wie. Widocznie są powody dla których im to odpowiada. Może z naszego punktu widzenia jest to naganne , a z innego nie. Nie można jednak nam zabronić , oceniać ugrupowania , poprzez  postępowanie jego członków. I tu mam nadzieję że kolega przyzna nam rację.

Ja się koledze nie dziwię, niewiele bywa w różnych częściach kraju, może nie znać np. europosła Cz. Siekierskiego. A jak pokazuje film umieszczony przez kolegę Robina, oni znają się doskonale, i jak można się przekonać, słuchając uważnie tej wypowiedzi, najważniejszym problemem do załatwienia to jeszcze więcej pieniędzy. A innymi ważnymi problemami to niech sie zajmują organizacje typu Polanka czy regionalne Związki.

Niech wiec kolega nie rozpoczyna żadnej akcji wyrzucania T.S. z PSL. Jeśli członkom tego ugrupowania zależy aby takich ludzi w swoich szeregach mieć to ich sprawa.  Pozdrawiam serdecznie.

#2 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 08 październik 2015 - 06:33

Odpowiem bardzo krótko; jeżeli pszczelarze z PZP chcą takiego prezesa to ich sprawa. PSL nie desygnował p. TS na tę funkcję a urzędnicy muszą(!) współpracować z szefem największej organizacji pszczelarskiej. Od spraw przestępczości jest prokuratura a merytoryczną działalność szefa niech oceniają Członkowie.  A może za Pismem Świętym; kto uważa, że jest w tym wszystkim bez winy niech pierwszy rzuca kamieniem...

#3 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1556 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 08 październik 2015 - 07:46

Zgadzam sie z początkową częśćią wypowiedzi kolegi. Chociaż nie do końca z tym fragmentem o urzędnikach. Nie rozumiem po co mieszać do tego Pismo Święte a zwłaszcza ten fragment o rzucaniu kamieniem?  Przedstawianie faktów i brak zgody na bezprawne uzurpowanie sobie prawa do reprezentowania wszystkich, nie traktował bym jako rzucanie kamieniami. Tu raczej pasowała by przypowieść o kołataniu do zmkniętych drzwi. A winy w tym że ten własnie człowiek pełni funkcję którą pełni, też nie mamy, jako że Zjazd na którym on został wybrany , odbywał sie w czasie kiedy Karpacki Związek Pszczelarzy , był już poza PZP i nasi delegaci w tym nie brali udziału. Pozdrawiam.

#4 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 08 październik 2015 - 12:15

Parokrotnie pisałem, że uważam iż stany pszczół podawane są szacunkowo jest totalnym błędem. Kto o tym decyduje? Były spisy rolne a w tym temacie "po staremu" czyli totalne zamącenie. Oczywiście brak rzetelnych danych to pole do popisu dla manipulacji. O ile pamiętam za rok 2013 GUS podawał ilość rodzin -920 000, minister rolnictwa doliczył się 1 250 000. Wyglada na to że dla większości jest tak na rękę lub obojętne. Dziwne, można zaczipować wszyskie osły, zakolczykować wszystkie barany ...a rodzin pszczelich policzyć się nie da???

#5 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 08 październik 2015 - 17:21

Czyjej większości ? GUS nie podaje żadnych danych. W GUS-ie przy liczbie rodzin jest gwiazdka . Na dole objasnienie gwiazdki w/g PZP.

Tam gdzie  nie widomo o co chodzi zwykle chodzi o kasę lub władzę .

Nie wiem o jaką kasę lub władzę może chodzić w tej stajni Augiasza. Zazwyczaj jak się chce coś zrobić to czeba mieć DANE WYJŚCIOWE czyli inwentaryzację czym się dysponuje. Moim zdaniem, jeżeli organizacjom pszczelarskim chodzi o jakiś porządek rzeczy to winne występować do różnych instytucji rządowych o wprowadzenie jakiejś formy ewidencjonowania rodzin pszczelich choćby przez ODR-y.

Stawiam jednak sto dolarów przeciw rublowi że takiej inicjatywy  NIE BĘDZIE...

#6 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1060 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 08 październik 2015 - 17:35

Ależ ona się powtarza ze strony Polanki od początków pomysłów bazy danych pasiek i pszczelarzy (i dążenia przy okazji do przekierowania pomocy z KPWP na płatność dla pszczelarza za utrzymanie rodzin pszczelich). Konto polanki czeka na $100  :P

#7 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 08 październik 2015 - 18:53

Ależ ona się powtarza ze strony Polanki od początków pomysłów bazy danych pasiek i pszczelarzy (i dążenia przy okazji do przekierowania pomocy z KPWP na płatność dla pszczelarza za utrzymanie rodzin pszczelich). Konto polanki czeka na $100  :P

#8 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 08 październik 2015 - 18:59

Nie wracam do tego kto występował ale jakie są efekty. Na razie ??? Jeżeli Polanka udokumentuje że wychodzi kolejny raz ale skutecznie to choćbym miał wziąć pożyczkę to spłacę zaciągnięte zobowiązanie...

#9 d-h Bartnik

d-h Bartnik
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaLimanowa ul.Marsz.J.Piłsudskiego 78/37

Napisano 09 październik 2015 - 06:49

Szanowni Koledzy-Pszczelarze  !

Ja już na "starym" Forum Polanki  niejednokrotnie pisałem jak łatwo i prosto wymusić ewidencję pszczelarzy, wzorem Czechów czy Słowaków. Tam każdy pszczelarz obojętnie  czy członek związku, czy niezrzeszony otrzymuje dotację za zapylanie środowiska przyrodniczego. W tym celu ma obowiązek zgłoszenia ilości pni na wiosnę i na początku jesieni.

W tym roku czeski pszczelarz otrzyma z budżetu państwa  180Kć/rodzina pszczela = cca 29,oo zł, a słowacki pszczelarz z tego samego źródła otrzyma 4 Euro.

Tylko jak widać nikomu na tym u nas nie zależy. Można żonglować liczbą rodzin, zaleznie od sytuacji. Dla przykładu b.Prezydent Apislavii - T.Sabat na Konferencji Apislavii w Czechach palnął kiedys liczbę 1.300.000, ku zdumieniu uczestników.

Pozdrawiam   d-h Bartnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych