Skocz do zawartości
KasiaW.

Sprzedaż bezpośrednia

333 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

cyt: "W projekcie rozporządzenia wprowadzono szereg ułatwień dla podmiotów, w tym rolników i pszczelarzy, prowadzących sprzedaż bezpośrednią produktów pochodzenia zwierzęcego konsumentom końcowym oraz do zakładów prowadzących handel detaliczny bezpośrednio zaopatrujących konsumenta końcowego."

http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Zespol-Prasowy/Informacje-Prasowe/Nowe-mozliwosci-sprzedazy-bezposredniej-minister-podpisal-rozporzadzenie

 

Z projektu projektu można dowiedzieć się m.in. że nie wyznacza sie limitów sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich nieprzetworzonych i że liczba zerejestrowanych podmiotów uprawnionych do  takiej sprzedaży wynosi 5351.

 

A kiedyś na starym forum temat toczył się tak:

http://free4web.pl/3/2,92259,225699,8396208,0,Thread.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt: "W projekcie rozporządzenia wprowadzono szereg ułatwień dla podmiotów, w tym rolników i pszczelarzy, prowadzących sprzedaż bezpośrednią produktów pochodzenia zwierzęcego konsumentom końcowym oraz do zakładów prowadzących handel detaliczny bezpośrednio zaopatrujących konsumenta końcowego."

http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Zespol-Prasowy/Informacje-Prasowe/Nowe-mozliwosci-sprzedazy-bezposredniej-minister-podpisal-rozporzadzenie

 

Z projektu projektu można dowiedzieć się m.in. że nie wyznacza sie limitów sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich nieprzetworzonych i że liczba zerejestrowanych podmiotów uprawnionych do  takiej sprzedaży wynosi 5351.

 

A kiedyś na starym forum temat toczył się tak:

http://free4web.pl/3/2,92259,225699,8396208,0,Thread.html

Sugeruję zamieścić OBOWIĄZUJĄCE zarządzenie (w tym wątku "Sprzedaz bezpośrednia"); bo z projektami to bywa tak jak z uchwałą XX Zjazdu KPZR "że do 1980r zbudujemy materialną bazę komunizmu"

Pozdrawiam.

ps. ta baza komunizmu siedzi mi w głowie bo musiałem ją opisywać na swojej maturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję zamieścić OBOWIĄZUJĄCE zarządzenie (w tym wątku "Sprzedaz bezpośrednia"); bo z projektami to bywa tak jak z uchwałą XX Zjazdu KPZR "że do 1980r zbudujemy materialną bazę komunizmu"

Pozdrawiam.

ps. ta baza komunizmu siedzi mi w głowie bo musiałem ją opisywać na swojej maturze.

I stąd Ci zostały miraże???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję zamieścić OBOWIĄZUJĄCE zarządzenie (w tym wątku "Sprzedaz bezpośrednia"); bo z projektami to bywa tak jak z uchwałą XX Zjazdu KPZR "że do 1980r zbudujemy materialną bazę komunizmu"

Pozdrawiam.

ps. ta baza komunizmu siedzi mi w głowie bo musiałem ją opisywać na swojej maturze.

 

Rozporządzenie to wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r., dostępne tu: http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2015000170301.pdf

 

http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Zespol-Prasowy/Informacje-Prasowe/Nowe-zasady-sprzedazy-bezposredniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj przeczytałam wypowiedź  Pana Krzysztofa Ardanowskiego dot. tego rozporządzenia

cyt.

 

Jak zapowiedział, będzie zmodyfikowana ustawa pozwalająca na sprzedaż bezpośrednią. Ocenił, że "to, co PO z PSL wprowadziły kilka tygodni temu, wręcz jest działaniem szkodliwym".

Ardanowski wyjaśnił, że w ramach płaconego podatku rolnego będą mogli sprzedawać produkty nieprzetworzone jak i pierwszego przetworzenia w określonych wielkościach, tak jak jest w innych krajach.

 

Pan minister (z odległych czasów) niezwykle przyjazny był zawsze pszczelarzom i doskonale orientował się w problemach z tą dziedziną rolnictwa związanych.

(patrz m. innymi konferencja, którą nam zorganizował PIS) po Marszu Pszczelarzy z jego udziałem.

10 lat współpracy z posłami, którzy zawsze żywo nas wspierali nie powinno zostać zmarnowane.

Należy z wyprzedzeniem podjąć działania, które powinny unormować nasze relacje nie tylko z prawem ale także z rynkiem, gdzie nie do końca mamy szansę na uczciwą konkurencję. 

Z anegdot  warto przypomnieć jak kiedyś przyjechał dla nas pszczelarzy "po nocy" na spotkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, uważam że to rozporządzenie jest szkodliwe dla pszczelarzy. Paragraf 41 - dokumentacja dla urzędu skarbowego czy PLW  ? Będzie trzeba klientów wpisywać?

Ci, urzędnicy są co raz lepsi. Polska liczyła 38mln., teraz to nie winem czy mieszka już w Polsce 30mln. W miastach porzucają mieszkania- mnóstwo pustostanów. Ale, może o to chodzi.

.........................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po PIERWSZYM czytaniu zrozumiałem ze od 1 stycznia 2016 r. mam obowiązek po upływie stycznia 2016r w założonym u siebie zeszycie wpisać ile kg miodu w styczniu 2016r sprzedałem.

Zeszyt ten może przeglądać Powiatowy Lekarz Weterynarii.

I tylko tyle.

Nikt nie nakłada na mnie obowiązku wpisania KOMU sprzedałem, ani PO jakiej cenie sprzedałem.

Chyba że czegoś niedoczytalem w Zarządzeniu.

Jeżeli tak to sprostujcie tutaj aby nikt nie był przeze mnie wprowadzony w błąd.

 

ps. Pozostałe rygory mam spełnione bo są takie jakie były w poprzednim (unieważnionym) Zarządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po PIERWSZYM czytaniu zrozumiałem ze od 1 stycznia 2016 r. mam obowiązek po upływie stycznia 2016r w założonym u siebie zeszycie wpisać ile kg miodu w styczniu 2016r sprzedałem.

 

Tak rzeczywiście wynika z Rozporządzenia, bo w końcu przeczytałam skrupulatnie aby się upewnić, że wypowiedź Pana Krzysztofa Ardanowskiego jest zasadna co do szkodliwości tych przepisów.

Wygląda na to, że nas zaganiają w objęcia fiskusa.

Jeszcze trzeba zwrócić uwagę na konieczność badania wody o ile ujęcie jest własne i tzw. zaświadczenie lekarskie ale to chyba można pozyskać bezterminowo w formie książeczki.....przynajmniej ja takowe posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W listopadowym Pszczelarstwie p. K. Głowiszyn w artykule "Prowadzenie pasieki a podatki" wykazał że dochód z pasieki do79 uli nie podlega podatkowi dochodowemu.

Ponadto obiecał analizę pod kątem podatku VAT ( grudniowym numerze,\.

Czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W listopadowym Pszczelarstwie p. K. Głowiszyn w artykule "Prowadzenie pasieki a podatki" wykazał że dochód z pasieki do79 uli nie podlega podatkowi dochodowemu.

Ponadto obiecał analizę pod kątem podatku VAT ( grudniowym numerze,\.

Czekam.

Krzysiek ma rację w kontekście opodatkowania, a my luz, bo produkcja z ula może być bardzo zróżnicowana i dopóki nie ma przyjętych limitów, które określałyby sprzedaż bezpośrednią, (jak tam masz w rozporządzeniu np. dot. jaj czy tuszek) to istnieje margines bezpieczeństwa.

Na przykład ostatnio kolega chwalił się wydajnością 240 kg od swojej rekordzistki :blink: .

Przypomniała mi się przy okazji nieszczęsna dyskusja w kwestii limitów z Jackiem członkiem Zarządu Polanki i jej konsekwencje.

Nie wiem czy już dostrzegł o co w tym wszystkim chodzi czy nadal uważa mnie za popleczniczkę takich jak wyżej przepisów, które zmierzają tylko w jednym kierunku co wówczas sugerowałam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po PIERWSZYM czytaniu zrozumiałem ze od 1 stycznia 2016 r. mam obowiązek po upływie stycznia 2016r w założonym u siebie zeszycie wpisać ile kg miodu w styczniu 2016r sprzedałem.

Zeszyt ten może przeglądać Powiatowy Lekarz Weterynarii.

I tylko tyle.

Nikt nie nakłada na mnie obowiązku wpisania KOMU sprzedałem, ani PO jakiej cenie sprzedałem.

Chyba że czegoś niedoczytalem w Zarządzeniu.

Jeżeli tak to sprostujcie tutaj aby nikt nie był przeze mnie wprowadzony w błąd.

 

ps. Pozostałe rygory mam spełnione bo są takie jakie były w poprzednim (unieważnionym) Zarządzeniu.

Po pierwsze nie zarządzenie, ale rozporządzenie (mało istotne nie każdy musi się znać na prawie, ale warto wiedzieć).

Aż tyle!!!!   PLWet. to te miesięczne wpisy:  ,,ilości sprzedanego miodu" są zupełnie niepotrzebne, chyba żeby się przekonał o statusie materialnym pszczelarza. Gdzie, jest napisane, że tych wpisów nie może przeglądać, urzędnik US i wolno je przed nim zataić ( na jakiej podstawie?)?. Jeśli pszczelarz nie jest jednocześnie rolnikiem to kto go uchroni, przed podatkiem, np. tym co będzie powyżej 8000 zł.? Jeśli ktoś ma rzeczowe odpowiedzi (nie gdybania), rozwiewające moje obawy to proszę to wykazać. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

.........................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ma rację w kontekście opodatkowania, a my luz, bo produkcja z ula może być bardzo zróżnicowana i dopóki nie ma przyjętych limitów, które określałyby sprzedaż bezpośrednią, (jak tam masz w rozporządzeniu np. dot. jaj czy tuszek) to istnieje margines bezpieczeństwa.

Na przykład ostatnio kolega chwalił się wydajnością 240 kg od swojej rekordzistki :blink: .

Przypomniała mi się przy okazji nieszczęsna dyskusja w kwestii limitów z Jackiem członkiem Zarządu Polanki i jej konsekwencje.

Nie wiem czy już dostrzegł o co w tym wszystkim chodzi czy nadal uważa mnie za popleczniczkę takich jak wyżej przepisów, które zmierzają tylko w jednym kierunku co wówczas sugerowałam. 

Rozumiem że chodzi o 240 kg miodu.

Jeżeli tak to zobacz: 240 kg * 79(uli)(do tej liczby pasieka jest zwolniona z podatku dochodowego) *10PLN (minimalna cena za 1 kg miodu)=189600PLN- I tutaj na pewno wkroczy podatek VAT. Tak ze dobrze byłoby aby ten Kolega zastanowił się co pisze bo czytają to pracownicy przeróżnych Organów.

Pozdrawiam.

ps. Też mam mieszane odczucia  wywołane tymi ilościami miodu w zeszycie sprzedaży. Najlepiej byłoby gdyby ten zapis nie istniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o 240 kg miodu.

Jeżeli tak to zobacz: 240 kg * 79(uli)(do tej liczby pasieka jest zwolniona z podatku dochodowego) *10PLN (minimalna cena za 1 kg miodu)=189600PLN- I tutaj na pewno wkroczy podatek VAT. Tak ze dobrze byłoby aby ten Kolega zastanowił się co pisze bo czytają to pracownicy przeróżnych Organów.

Pozdrawiam.

ps. Też mam mieszane odczucia  wywołane tymi ilościami miodu w zeszycie sprzedaży. Najlepiej byłoby gdyby ten zapis nie istniał.

 

Mirage dobrze byłoby aby ten kolega tego do mnie...nie mówił, bo ja  znam trochę gospodarkę pasieczną i znam się też  "na  żartach", a on chyba lepiej  na biznesie, ale mniejsza o szczegóły.

 

Ciągle jesteś taki śmiertelnie poważny i zasadniczy?

 

Trochę "zaszalałam" aby  pokazać jakie płynie z Rozporządzenia przesłanie i jak można wpaść w pułapkę.

Z VAT (em) sprawa jest prosta, bo z chwilą przekroczenia ustanowionej granicy płacisz myto i jeszcze pewnie załapujesz się na kasę fiskalną.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tylko 36 dni zostało aby każdy z pszczelarzy podpadł od obowiązek prowadzenia zeszytu z wpisami detalicznych ilości sprzedanego miodu.

Może jednak ktoś uprawniony rzutem na taśmę anuluje ten zapis w Zarządzeniu.

Chyba ż coś jest o czym Ogół nic nie wie.

Elżbieta-póki jeszcze mleko się nie rozlało alarmuj kogo się da z nowych władz Najjaśniejszej o szykowanym dla Kolegów bacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  Może to jest tak'  Sprzedaż bezpośrednia jest opodatkowana od stycznia 2016 i klamka zapadła miodu również jeśli będzie sprzedany w ramach srzedaży bezposredniej łącznie ze spełnoinymi wymogami sanitarnymi PLW  Zwolnienie miodu z podatku dochodowego dotyczy wtedy gdy miod sprzedamy np.do zakładu który zajmuje się rozlewem i dalej sprzedażą pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar napisać tu pewną propozycję ale z różnych przyczyn napisałem ją na "specjalnej" części forum. pytla ma tam dostęp  z racji funkcji, Mirage nie ale... mogę dopisać cię, MIrage do grupy mającej tam dostęp, jeśli taka jest Twoja wola. Szczegóły tutaj: http://forum.spp-polanka.org/topic/64-czas-bra%C4%87-si%C4%99-do-roboty-czasu-ma%C5%82o-a-rzecz-pilna/page-1?do=findComment&comment=931

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar napisać tu pewną propozycję ale z różnych przyczyn napisałem ją na "specjalnej" części forum. pytla ma tam dostęp  z racji funkcji, Mirage nie ale... mogę dopisać cię, MIrage do grupy mającej tam dostęp, jeśli taka jest Twoja wola. Szczegóły tutaj: http://forum.spp-polanka.org/topic/64-czas-bra%C4%87-si%C4%99-do-roboty-czasu-ma%C5%82o-a-rzecz-pilna/page-1?do=findComment&comment=931

Dopisz.

Może na starość się na coś przydam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolezanki i kolegów . Może ktoś wie jak to będzie w 2016 roku ze sprzedażą bezpośrednią miodu czy będzie zwolniona od podatku czy jednak musimy płacić te 2 procent Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znalesc w rozporzadzeniu informacji dotyczacej kto moze sprzedawac majac zezwolenie w sprzedaży bezposredniej? Tylko wlasciciel czyli osoba na ktora wydane jest pozwolenie? Czy na przyklad zatrudniony pracownik albo zona moze sprzedawac moj miod w sklepie czy jest to juz złamanie przepisów , bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadli do mnie Goście z dalszej Rodziny mojej Żony.

Po obgadaniu bieżącej polityki krajowej i zagranicznej, ponieważ mieliśmy zgodne na wszystko poglądy, zamiast strzemiennego każdemu wnukowi DAŁEM po słoiku (0,9l) miodu.

 I tak sobie myślę: czy gdyby ta wizyta miała miejsce na Trzech Króli AD 2016 to musiałbym te 7 słoików z miodem wpisać do zeszytu sprzedaży bezpośredniej? 

Nie wpisanie rodzi dylemat: nie wpisał bo chce ukryć sprzedaż, a gadanie o prezencie dla wnuków to ściemnianie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadka mi DAŁA dla jaj, z nudów, na złość staremu i dla urozmaicenia swej nudy. I tak sobie myślę: czy gdyby to miało miejsce w przyszłym roku, to musiałbym TO wpisać do zeszytu sprzedaży bezpośredniej?
Niewpisanie rodzi dylemat - nie wpisał, bo jest dyskretnym dżentelmenem i zależy mu na powtórce?. Wpisał - prostak!, Więcej cham nie dostanie!.
 Gadanie o prezencie to  gówniarzeria i samochwalstwo.
(Sorry Mirage, nie bierz tej złożonej konstytucyjnie wątpliwości prawnej do siebie.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sięgnijmy do definicji:

Sprzedaż bezpośrednia to oferowanie towarów i usług bezpośrednio konsumentom,

na zasadach kontaktów indywidualnych, zazwyczaj w domu klienta, miejscu pracy

lub w innych miejscach.

Zakładam, że warunek ten został spełniony.

Kolejny wymóg :

Sprzedaż bezpośrednia wymaga osobistej prezentacji produktu i udzielenia stosownych wyjaśnień.

Tu właśnie tkwi klucz do rozwikłania owej "złożonej konstytucyjnie wątpliwości prawnej".

Otóż wpisu do swojego zeszytu winna dokonać strona, która w wyniku oceny swoich "produktów ;)"

wyceniła  swoje walory  i uzyskała stosowną gratyfikację.

W przypadku obopólnej satysfakcji bez rozliczeń - sprzedaż bezpośrednia a więc i konieczność

rejestracji nie występuje.

 

PS.  Czy sąsiadka nadal się nudzi i złości na swego starego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po PIERWSZYM czytaniu zrozumiałem ze od 1 stycznia 2016 r. mam obowiązek po upływie stycznia 2016r w założonym u siebie zeszycie wpisać ile kg miodu w styczniu 2016r sprzedałem.

Zeszyt ten może przeglądać Powiatowy Lekarz Weterynarii.

I tylko tyle.

Nikt nie nakłada na mnie obowiązku wpisania KOMU sprzedałem, ani PO jakiej cenie sprzedałem.

Chyba że czegoś niedoczytalem w Zarządzeniu.

Jeżeli tak to sprostujcie tutaj aby nikt nie był przeze mnie wprowadzony w błąd.

 

ps. Pozostałe rygory mam spełnione bo są takie jakie były w poprzednim (unieważnionym) Zarządzeniu.

 

Po pierwsze nie zarządzenie, ale rozporządzenie (mało istotne nie każdy musi się znać na prawie, ale warto wiedzieć).

Aż tyle!!!!   PLWet. to te miesięczne wpisy:  ,,ilości sprzedanego miodu" są zupełnie niepotrzebne, chyba żeby się przekonał o statusie materialnym pszczelarza. Gdzie, jest napisane, że tych wpisów nie może przeglądać, urzędnik US i wolno je przed nim zataić ( na jakiej podstawie?)?. Jeśli pszczelarz nie jest jednocześnie rolnikiem to kto go uchroni, przed podatkiem, np. tym co będzie powyżej 8000 zł.? Jeśli ktoś ma rzeczowe odpowiedzi (nie gdybania), rozwiewające moje obawy to proszę to wykazać. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

.........................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Witam ponownie, chyba niewielu zrozumiało mój post. Na pewno nie chodziło mi o wypowiedzi Mirage, truten i Beemaster,    Panowie czy w ogóle Czytaliście to rozporządzenie , czy tylko Bierzecie głos w dyskusji.  Jeśli Czytaliście to Wasze wypowiedzi, dla mnie nie są zrozumiałe?

.................................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, chyba niewielu zrozumiało mój post. Na pewno nie chodziło mi o wypowiedzi Mirage, truten i Beemaster,    Panowie czy w ogóle Czytaliście to rozporządzenie , czy tylko Bierzecie głos w dyskusji.  Jeśli Czytaliście to Wasze wypowiedzi, dla mnie nie są zrozumiałe?

.................................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

 

Te weterynaryjne przepisy trzeba rozpatrywać patrząc troszkę szerzej (również na inne przepisy).

Np to co dotyczy podatków.

cyt.

"

Informacja w sprawie ustawy z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw

 

Zgodnie z treścią uzasadnienia do przedłożonego przez Senat projektu w celem nowelizacji było umożliwienie rolnikom nieopodatkowanej i odformalizowanej produkcji oraz sprzedaży przetworzonych produktów rolnych w niewielkim zakresie. Projekt w wersji pierwotnej przewidywał rozszerzenie katalogu zwolnień przedmiotowych o przychody uzyskane ze sprzedaży rzeczonych produktów do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 7 tys. zł, pod warunkiem prowadzenia stosownej ewidencji. W wyniku przyjęcia poprawek zgłoszonych w toku prac legislacyjnych w Sejmie stworzono jednak preferencje podatkowe o odmiennej konstrukcji prawnej.

Nowelizacja wprowadza zmiany do pięciu ustaw, tj.: ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.); ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 849); ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.); ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 672, z późn. zm.).

Istota wprowadzanych zmian podlega na zaliczeniu przychodów z realizowanej przez rolników tzw. sprzedaży bezpośredniej do przychodów z innych źródeł w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz na wprowadzeniu możliwości ich opodatkowania w formie uproszczonej, tj. ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, przy zastosowaniu stawki w wysokości 2% przychodów. Ponadto ustawa przesądza o sposobie ustalania przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej w odniesieniu do podmiotów, które zgodnie z przepisami o rachunkowości powinny prowadzić księgi rachunkowe.

Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.

"

źródło:

www.prezydent.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za merytoryczną wypowiedź krzysglo, już wiemy w którym kierunku  ustawodawca zmierza. Ale, ta wiedza to  słabe pocieszenie :( . Pozdrawiam.

.................................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...