Skocz do zawartości


Zdjęcie

SKANDAL! PZP oszukuje ludzi na Allegro!


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#41 Karpacki

Karpacki
 • Użytkownik
 • 1499 postów
 • LokalizacjaBerest

Napisano 21 listopad 2016 - 08:23

Z jednym muszę się zgodzić z tego co powiedział Pana rozmówca. Niesłusznie wylewane są pomyje na całą organizację.
A temu Pana rozmówcy zadał bym jedno pytanie: jak kłamca mówi, że mówi prawdę to kłamie czy mówi prawdę?.

Z jednym muszę się zgodzić z tym co pan napisał. Jeśli przedstawione wyniki badania miodu jaki sprzedaje ta organizacja, to pomyje. To jak nazwać to co było przedmiotem badania?  A już wewnętrzną sprawą tej organizacji jest, czy zastosuje tzw odpowiedzialność zbiorową i jak zwykle przyjmie na całą siebie, skutki wynikające z tego co robi kilku z nich, czy wykaże się mądrością zbiorową?  Określi winnych, wyciągnie konsekwencje i wnioski na przyszłość. Decyzja zależy od nich.

Pozdrawiam.#42 robinhuud

robinhuud
 • Użytkownik
 • 2464 postów
 • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 listopad 2016 - 23:02

Ku uwadze komisji statutowej mającej zebrać się dziś w stolicy na Świętokrzyskiej 20

 

Jak funkcjonuje demokratyczna federacja rolniczych zrzeszeń branżowych – Polski Związek Pszczelarski?

W „terenie” dogaduje się 10-ciu pszczelarzy i zakładają koło pszczelarzy. Rejestrują się w najbliższym terytorialnie WZP/RZP, przy czym nie obowiązuje regionalizacja (przykładowo koło pszczelarzy byłego senatora H. Stokłosy ze Śmiłowa pod Chodzieżą nie należy do RZP Chodzież, a do WZP Poznań. Parafianka z Kielc Janina Kozak należy do koła pszczelarzy w Zagnańsku. Pszczelarz spod Andrychowa Tadeusz Sabat przeflancował swe koło pszczelarzy z WZP Kraków, do RZP Bielsko Biała. Te przypadki łatwe do sprawdzenia na witrynach internetowych wspomnianych organizacji nikogo nie dziwią. Co 4 lata szeregowi lokalni pszczelarze wybierają spośród siebie swoją lokalną władzę w kole pszczelarzy (z najmądrzejszych). Wybierają też demokratycznie spośród siebie kilku prawie tak mądrych jak władza delegatów na zjazd WZP/RZP. Z kolei ci mądrale spośród siebie wybierają władzę WZP/RZP. Władza na szczeblu WZP/RZP ma (a q! q!) osobowość prawną co bezwzględnie wykorzystuje przy dyscyplinowaniu podległych kół (chociażby w zakresie dystrybucji kasy z KPWP i skubania brukselki) Mądrale wybrani w kołach pszczelarzy na zjeżdzie wyborczym (co 4 lata, lub częściej, jak ostatnio w Bielsku Białej) wybierają spośród siebie najmądrzejszych jako władzę WZP/RZP. Wybierają też prawie tak mądrych jak swoja władza delegatów na zjazd PZP. W końcu ci prawie tak mądrzy jak władze WZP/RZP mądrale wybieraja spośród siebie najmądrzejszych z mądrych w pszczelarstwie polskim – Zarząd PZP i jego emanację - prezydenta wszystkich polskich pszczół i pszczelarzy.

I co robią ci najmądrzejsi?

Ogłupiają społeczeństwo statuetkami księdza Dzierżona, nie wahają się wykorzystać do swej propagandy sanktuarium jasnogórskiego, oszukują Polaków na Allegro i zeszmacają swe korzenie..

Bez zanegowania podstawy tego burdelu – ustawy Jaruzelskiego z 1982 roku o kółkach rolniczych i gospodyniach wiejskich – nie zrobimy żadnego kroku do przodu i cobyśmy dalej nie zrobili - zawsze zsabaciejemy! To tylko kwestia czasu.


Prezydent dziesięciu pni. Dyktator Pasieki. 


#43 adamski

adamski
 • Użytkownik
 • 403 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 03:09

Żeby zawsze wybierani byli Ci najmądrzejsi, ale głównie wybierani są ci najbardziej gadatliwi i nie konieczne posiadający wiedzę o tym co mówią. Przykład obecny zarząd PZP. Jak trudno im pojąć obecnie obowiązujące prawo np KRS.
Dzisiaj wszedłem sobie na starą stronę PZP sprawdzić czy jest jakaś wzmianka o tym co jest opisane w tym wątku i nic. Natrafiłem jednak na pismo podpisane przez Bazylego Chomiaka i Tadeusza Sabata interpretujące wpis w KRS. Czytając to zastanawiałem się dlaczego Ci Panowie zakrzykuja rzeczywistość. Co im zrobił ten biedny Pan Szymański, że wszędzie go atakują. Jak komuś brakuje argumentów a wie, że nie ma racji to próbuje zakrzyczeć przeciwnika. Ciekawe jakie dokumenty złożyli Ci Panowie do KRS i czego dotyczy aktualizacja wpisu? Czyżby kolejne oszustwo tym razem w KRS.

#44 robinhuud

robinhuud
 • Użytkownik
 • 2464 postów
 • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 listopad 2016 - 05:20

Nie chcę się mądrzyć, bo w odróżnieniu od mecenasa Rukata nie mam wiedzy prawniczej, ale...

Kolega Szymański zgłosił w sądzie rezygnację Sabata złożoną na piśmie. Sąd wezwał władze PZP do uzupełnienia danych w ciągu tygodnia. Zarząd PZP zgłosił kosmetykę zamiast prawdy (roszada Krawczyk – Chomiak) przemilczając meritum sprawy. Młyn stołecznego KRS miele powoli (zawalenie sprawami) ale w końcu domiele do tego, że władze PZP (wszyscy kolesie oprócz Sabata T.) nie wykonali polecenia sądu i wtedy sprawa pierdyknie. Odpowiedzą za to wszyscy oprócz Sabata. Tadeusza, pszczelarza spod Andrychowa który to dawno nie jest prezydentem ale nadal pociąga za sznurki napędzające pozostałe kukiełki

Na witrynie PZP podano pszczelarzom przekonywający kit prawny, co wg mnie nosi znamiona przestepstwa.

Wystarczałoby, aby przyprezydencki mecenas złożył na piśmie i opublikował na witrynie PZP jakąkolwiek opinię prawną. Z jakichś powodów tego spryciula nie czyni.


Prezydent dziesięciu pni. Dyktator Pasieki. 


#45 adamski

adamski
 • Użytkownik
 • 403 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 07:46

Czyli jednak coś jest na rzeczy. W tym piśmie można wyczuć duże wzburzenie panów Chomika i Sabata. Pan Chomiak o swój stołek zadbał teraz musi dbać o stołek tego co mu jego pod tyłek podstawił. Ciekawe co Sabat Chomiakowi za to obiecał.

#46 robinhuud

robinhuud
 • Użytkownik
 • 2464 postów
 • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 listopad 2016 - 01:42

Dla myślących:

 

http://www.zwiazekps...gniew-szymanski

 

Dla pozostałych:

 

http://zwiazek-pszcz...ki.pl/nowy-krs/


Prezydent dziesięciu pni. Dyktator Pasieki. 


#47 adamski

adamski
 • Użytkownik
 • 403 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 08:49

Czyli co, za te wszystkie przekręty odpowie Chomiak, Worobik, Korpysa, Wach, Szeliga i Krawczyk a Sabat się wymiga. On okaże się żółtym papierkiem z rezygnacją i powie czego wy chcecie, ja od pierwszego lipca w PZP jestem towarzysko. Ale niezły z niego cwaniak a z pozostałych wielkie jelenie, chyba z tymi rogami to w drzwiach już się nie mieszczą.
Quo vadis moralności pszczelarska. Quo vadis PZP

#48 robinhuud

robinhuud
 • Użytkownik
 • 2464 postów
 • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 listopad 2016 - 10:52

Trzeba jeszcze dołożyć pięć nazwisk z biernej, miernej, ale wiernej (BMW) komisji rewizyjnej: Kozak, Czuwara, Kowalak, Zaskórski i Tuma.

Rezygnacja Sabata dotyczyła stołka prezydenta. Wg mej oceny pozostaje on zwykłym członkiem zarządu, więc tak łatwo się nie wymiga.

--------------------------

Wczoraj minął termin zwrotu wyłudzonych ode mnie pieniędzy z internetowego oszustwa - miodu z Kamiannej. Dzisiaj uruchamiam stosowne procedury.

Koniec żartów. W ostatniej świętokrzyskiej co to ma głos w PP moralista Tadeusz Sabat apeluje - cytuję: "musimy eliminować z naszego grona hochsztaplerów i oszustów".

Tu się akurat z facetem zgadzam, choć wydaje się on być zbyt samokrytycznym. (z tym hochsztaplerem to przesada).


Prezydent dziesięciu pni. Dyktator Pasieki. 


#49 adamski

adamski
 • Użytkownik
 • 403 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 11:28

W PZP Prezydenta wybiera się w oddzielnych wyborach to i rezygnacja z funkcji jest oddzielna. Miejsce w zarządzie jest dla sześciu osób a nie siedmiu. + Prezydent

#50 an500

an500
 • Użytkownik
 • 186 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 21:12

Czyli co, za te wszystkie przekręty odpowie Chomiak, Worobik, Korpysa, Wach, Szeliga i Krawczyk a Sabat się wymiga. On okaże się żółtym papierkiem z rezygnacją i powie czego wy chcecie, ja od pierwszego lipca w PZP jestem towarzysko. Ale niezły z niego cwaniak a z pozostałych wielkie jelenie, chyba z tymi rogami to w drzwiach już się nie mieszczą.
Quo vadis moralności pszczelarska. Quo vadis PZP

 

 Znajomy pszczelarz , ktory byl nauczycielem  zostal skazany prawomocnym wyrokiem i musial opuscic  mury szkoly. Juz nie jest Nauczycielem. Cos to przypomina.#51 adamski

adamski
 • Użytkownik
 • 403 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 06:26

Dużo krzyku, mało efektu. Na stronach PZP i Domu Pszczelarza zero reakcji. Na Allegro handel bez zmian. Robinhuud w swoim oczekiwaniu na efekty tkwi w nadziei na skruchę Sabata której nie będzie.
W dzisjszych czasach życie sensacji trwa krótko, wprost proporcjonalnie do tego z jaką prędkością się rozchodzi informacja o wydarzeniu.
Jedynie stanowcze działanie może coś zmienić w tej materii, dla dobra przyszłych pokoleń, które może być przestrogą dla innych.

#52 Karpacki

Karpacki
 • Użytkownik
 • 1499 postów
 • LokalizacjaBerest

Napisano 25 listopad 2016 - 10:12

Dużo krzyku, mało efektu.

Panie Adamski. Krzyku to ja tu nie słyszałem . Było przedstawienie faktów i dokumentów, które nie powinny mieć miejsca w środowisku
pszczelarzy i ich organizacji, bo są niemoralne, kłamliwe i pokazują absolutny brak odpowiedzialności w grupie tych osób, które o
dobre imię reprezentowanych przez siebie ludzi w sposób szczególny powinny dbać.
Jedni tego typu działanie, określą ujawnieniem prawdy, inni krzykiem, a jeszcze inni, zwłaszcza ci których te pokazane działania dotyczą,
zamiast przejęcia się nimi i właściwego dla tych okoliczności zachowania, szukają sposobów jak uciszyć tych niepokornych, którzy mieli
czelność ujawnić wstydliwe okoliczności. I zrozumiałym jest, że największą aktywność wykażą ci ostatni.
Stąd też między innymi telefonowanie z pretensjami, że nie tak się to powinno załatwiać, to informacje, celem skłócenia tych którzy tą
sytuację ujawnili, poprzez powiadanie, co kto kiedyś na kogoś powiedział itp. Sensacje sięgające poziomu magla czy bazaru.
Chciało by się mieć nadzieję, że te blisko 7000 odsłon tematu tego wątku, to w większości ludzie, którzy we własnym otoczeniu, z różnych
przyczyn, nie dotarli by do tych wstydliwych wiadomości. I to głównie oni powinni zareagować poprzez odwołanie ludzi, którzy ich
niegodnie reprezentują. Zobaczcie, co robi pan Sabat, z ludźmi którzy mu wiernie nie służą? Odwołuje, wyrzuca , wyklucza przestawia,
i tak dalej. A ci co wybrali taki zarząd co ??? Nic.
Najbardziej zagrożonymi ludźmi z tego towarzystwa jest ta część zarządu PZP, która ma tam rzeczywiste umocowanie prawne, wynikające
z wyników głosowania na WZD na jakim zostali wybrani. Zaskakująca dla wszystkich decyzja pana Sabata, o własnej rezygnacji z funkcji
prezydenta, była prawdopodobnie próbą wymigania się od odpowiedzialności, za wszystkie długi, zobowiązania i nieodpowiedzialne wystąpienia,
włączając w to także aferę z handlem miodem z importu, bo ten proceder nie rozpoczął się w ostatnim okresie. On już trwa jakiś czas, i
musieli o tym wiedzieć ludzie z zarządu i komisji rewizyjnej PZP, a co niektórzy, mogli tylko udawać że nic nie wiedzą.
I gdyby zarząd i Rada Związku skwapliwie przyjęła złożoną 27 kwietnia rezygnację, dziś ten pan, śmiałby się im w twarz, i w ten sposób
wyłączył by się z odpowiedzialności za to wszystko, czego nawyprawiał w tym Związku, a pozostali na funkcjach, odkrywali by kolejno
zawartość "nocnika" w którym chcą czy nie, mają umoczone ręce.
Plany jego i potrzebę szukania innego rozwiązania wyjścia z tego, pokrzyżowała propozycja pana Krawczyka, żeby do dymisji podał się
cały zarząd. To było nie do przyjęcia dla pana Sabata, gdyż spowodowało by to że w krótkim czasie, wkroczyć by tu musiał cały nowy
zarząd i ten rozpoczął by swoją działalność od bilansu otwarcia, i wtedy zostały by ujawnione wszystkie bez wyjątku sprawy, z jakimi
mamy tam do czynienia, i ujrzały by one światło dzienne. Zarząd winien więc być wdzięczny panu Krawczykowi, że uchronił ich przed
tą kompromitacją , która obecnie tylko odwleka się w czasie, a nie znikła. Jak mówi opinia prawna, czy Zarząd chce, czy nie, rezygnacja
nabrała mocy prawnej, zwłaszcza, ze jak wszyscy wiedzą, nawet dotąd nie ma na piśmie, złożonego odwołania tej decyzji.
I obecnie sytuacja przedstawia się tak, że podejmowane czynności przez byłego już prezydenta są z gruntu bezprawne, i za ich skutki
i tak odpowiedzialność bierze na siebie pozostała część zarządu. A pan Sabat i tak odpowiedzialności uniknie, bo zawsze może powiedzieć,
że on od pierwszego lipca , jest już tylko zwykłym członkiem zarządu PZP.
Wszystkim tym, którzy chcieli by na tym forum codziennie nowych sensacji, i wchodzą tu w chęci oglądania kolejnego odcinka
serialu "Pogoda dla Bogaczy" , aby zmienili swoje nastawienie. Aby także na swoim polu działania, porozglądali się , czy i tam nie dzieją
się sprawy naganne, nie przystające do tego środowiska. Bo przecież nie chodzi o to aby wymienić funkcję Sabata następnego, kto będzie
miał na celu ukrywanie tych rzeczy, których tam być nie powinno. Chodzi o to aby organizacja, która chce reprezentować całe polskie
pszczelarstwo, wysprzątała na wszystkich szczeblach swojej struktury, poczynania niegodne.
Młyny instytucji kontrolnych i dochodzeniowych w naszym kraju, nie mielą szybko, czasem mielą nie to co powinny. Ale powinniśmy wierzyć
że w końcu podejmą i te sprawy, skoro zostały zgodnie z posiadanym poziomem wiedzy i udokumentowaniem skierowane do właściwych drzwi.
Pozdrawiam.#53 robinhuud

robinhuud
 • Użytkownik
 • 2464 postów
 • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 listopad 2016 - 12:47

Informacja dla wszystkich Pszczelarzy Polskich – właścicieli Domu Pszczelarza w Kamiannej, gdzie zostałem orżnięty na banderolowanym miodzie.

Ponieważ zarządca - PZP nie informuje właścicieli o stanie ich majątku, pozwólcie, że podpowiem nieśmiało przed Jasnogórską Pielgrzymką jak to zrobić samemu.

Koleżanki i Koledzy, jesteście z woli śp ks. Dra Henryka Ostacha właścicielami trzech działek gruntowych w Kamiannej:

- działek 78/1 i 78/3 o łącznej powierzchni 0,69 ha, na które jest założona księga wieczysta NS1S/00064526/2

- działki 77/1 o powierzchni 0,58 ha na której stoi Dom Pszczelarza i na którą to jest założona księga wieczysta NS1S/00064523/1

Mapka Waszego majątku  –  aktualny na dziś zrzut ekranu z Geoportalu:

 

51175363463958628741.jpg

 

Aktualny stan obu hipotek możecie sobie sprawdzić na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości:

 

https://przegladarka...Serwisowe=false

 

Są tam daty, wielkości, terminy i inne dane odnośnie zaciągniętych przez Zarząd PZP w tajemnicy przed Wami – właścicielami kredytów. W moim przekonaniu zaciąganych z ewidentnym przekroczeniem czynności zarządu zwykłego. Dostęp do tych informacji wbrew woli Zarządu PZP umożliwia Obywatelom demokratyczne Państwo Polskie. Dane te są niezbędne do obiektywnej oceny podawanej przez Zarząd PZP wyceny prawdziwej wartości Waszego majątku i pracy Zarządu i Komisji Rewizyjnej PZP. Szczególnie w obliczu tajemniczych manewrów przy tym majątku i jego niejasnej przyszłości. To trochę więcej niż te parę moich słoików miodu.

Nie narzucam się z wnioskami...


Prezydent dziesięciu pni. Dyktator Pasieki. 


#54 Atena

Atena
 • Użytkownik
 • 1515 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 13:13

Wielu, związanych tak czy inaczej, z pszczelarzeniem  odwołuje się do historii, do czasów bartnych...

   Opowiadał mi jeden pszczelarz, pamiętający czasy kiedy Sienkiewicz wymyślał Kmicica, że za jego młodości złodziei miodu, /fałszerzy miodu również/ rozbierano, smarowano miodem i przywiązywano koło mrowiska...na jakiś czas! 

  Może w stosunku do niektórych  należałoby przypomnieć co nieco z historii do której tak często się odwołują... #55 filip

filip
 • Użytkownik
 • 169 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 19:05

aby sprowadzić miód z za wschodniej granicy nie trzeba być importerem tego miodu, wystarczy przenieść tam swoją pasiekę i tam pozyskany miód wwieźć do Polski jako swój. Takie działanie rozwiązuje szereg ewentualnych problemów choćby nawet pyłków roślin znajdujących się miodzie, czy sprzedaży tego miodu z odpowiednimi certyfikatam. Wydaje mi się że trzeba by iść tym tropem bo jest on więcej niż prawdopodobny. #56 jokaz

jokaz
 • Użytkownik
 • 343 postów
 • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 25 listopad 2016 - 19:34

Szanowny kolego filip. A widziałeś kiedyś wędrujące pasieki z południa naszego kraju, które to jechały na pożytek na południowo - wschodnie tereny Europy. Ja nie. Nie jestem naiwny.
Swoją drogą kiedyś straszono pszczelarzy którzy chcieli mieć takie banderole kwotą 5000 tyś. za nie spełnienie wymagań. Apeluję ażeby PZP ukarało się samo. Ale to by była parodia. Bareja by tego nie wymyślił.

#57 Karpacki

Karpacki
 • Użytkownik
 • 1499 postów
 • LokalizacjaBerest

Napisano 25 listopad 2016 - 20:00

Jak  myślę, kolega filip, zarobił co najmniej na statuetkę Dzierżona, za podpowiedź, jak ma PZP wybrnąć z certyfikacyjnej wpadki. Pytanie tylko, czy ma ta organizacja  taką pasiekę, która zgodnie z wszystkimi przepisami celnymi i weterynaryjnymi wywozi ule na Ukrainę? I proszę zacytować , który fragment przepisów stosowania certyfikatu i banderoli

są adekwatne do użycia ich dla opisania tego miodu ???

 Być może przy pomocy tzw. Rukatyzacji przepisów wewnętrznych PZP, certyfikat i płatne banderole tej organizacji, mogą być też właściwe do banderolowania miodów z Argentyny i Chile.

Wpis użytkownika podpisującego się "filip" należy zadedykować wszystkim tym, którzy mają wrażenie, że dziwny jest brak szybkiej i zdecydowanej reakcji kompetentnych władz, 

jakiego spodziewali się po opublikowaniu tych kompromitujących materiałów.

Kolego Jokaz, ta kara za używanie banderol niezgodnie z tym co znajduje się w słoiku, to 8000 zł a nie 5. I taką to karę powinien wpłacić zarząd PZP, prawny spadkobierca byłego prezydenta, na konto tej organizacji. I kolego jokaz, czy rzeczywiście chce kolega , aby PZP się nadal "ukazywało" ?? Myślę że należy to poprawić, gdyż zmienia całkowicie sens wypowiedzi. A ta kara, gdyby została skutecznie od PZP wymuszona, była by nie parodią, tylko efektem równego traktowania wszystkich używających tych banderoli. Parodią to jest to , co aktualnie mamy możliwość  podziwiania.

Pozdrawiam.#58 jokaz

jokaz
 • Użytkownik
 • 343 postów
 • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 25 listopad 2016 - 20:21

Kiedy się interesowałam banderolami to było to 5 kafli. Było to dawno. I cieszę się że nie wszedłem w to. Ale jak to mówią ,,ryba psuje się od głowy,,. Tak obserwuję ten wątek i widzę bezsilność. Miało być ukarało. Piszę z telefonu a on lubi zmieniać słowa. Sorki. :)
 • bonluk lubi to

#59 robinhuud

robinhuud
 • Użytkownik
 • 2464 postów
 • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 listopad 2016 - 01:33

aby sprowadzić miód z za wschodniej granicy nie trzeba być importerem tego miodu, wystarczy przenieść tam swoją pasiekę i tam pozyskany miód wwieźć do Polski jako swój. Takie działanie rozwiązuje szereg ewentualnych problemów choćby nawet pyłków roślin znajdujących się miodzie, czy sprzedaży tego miodu z odpowiednimi certyfikatam. Wydaje mi się że trzeba by iść tym tropem bo jest on więcej niż prawdopodobny. 

 

Aby mieć zimą ładnie opalonego dzidziusia nie trzeba zaraz zapraszać do domu Murzyna. Wystarczy wysłać żonę na zagraniczną wycieczkę, albo skłonić ją do zapylenia metodą in vitro. Poczętego tak dzidziusia - bękarta wwieźć do kraju jako swego synka. Takie działanie rozwiązuje szereg ewentualnych problemów,  choćby nawet wątpliwości co do kodu DNA podczas modnych ostatnio ekshumacji. Wydaje się, że trzeba iść tym tropem, bo jest on więcej niż prawdopodobny.


Prezydent dziesięciu pni. Dyktator Pasieki. 


#60 robinhuud

robinhuud
 • Użytkownik
 • 2464 postów
 • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 listopad 2016 - 11:16

14703806176138695023.jpg

 

Na hipotece tylko tego spłachetka ziemi (działka 78/1), na którym stoją te jawnie okłamujące klientów reklamy i puste ule wisi aktualnie 480 tys zł.  O reszcie nie wspomnę, bo chce mi się płakać i rzygać (reakcje alergiczne na trutniów i ich ukraiński pyłek).

 

82105840295363203727.jpg
48874586819301312195.jpg

 

Dodatkowo nieoficjalnie wiem, że na circa połowę stycznie szykowana jest rozprawa sądowa o niezapłacone właścicielowi firmy budowlanej za remont Domu Pszczelarza kolejne 98 tys zł. Więcej szczegółów domagajcie się od skarbnika i komisji rewizyjnej. :( :( :(


Prezydent dziesięciu pni. Dyktator Pasieki. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych