Skocz do zawartości
tarczewski

Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w Przemkowie

Rekomendowane odpowiedzi

Koło Pszczelarzy w Nysie organizuje:

,,wycieczkę do Przemkowa w dniu 24.09.2016 o godzinie 8.00 spod Katedry w Nysie.

W wycieczce biorą udział członkowie koła i ich rodziny."

 

Koszt wycieczki z noclegiem 20zł.Mam nadzieję, że spotkam kogoś zaprzyjaźnionego z SPP Polanka. Pozdrawiam.

..........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

http://www.przemkow.pl/index.php/swieto-miodu-i-wina/program-xvi-dsmiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 2 dniowej wycieczce do Przemkowa. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania a jej całkowity koszt to jednak 50zł. od osoby - pogratulować. Sama impreza na pewno bardzo potrzebna dla podupadającego miasteczka. Konkursy na najlepsze miody dolnośląskie i kapele. Nie zawiedli pszczelarze i też wystawcy. Przepiękne kazanie w kościele z władzami i również oficjelami PZP.

Teraz nie wiem czy medialne informacje o Sabacie to plotki i pomówienia, był i był tytułowany prezydentem? Była również: Firma Babik-Sabat s.c. Ogólnie impreza bardzo udana dla naszej grupy, ale Polanka fajniejsza. :)

..........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w sobotę i niedzielę na zamczysku Grodziec też impreza Agroturystyczne ŚWIĘTO Miodu i Wina. Zainteresowanych odsyłam po szczegóły na stronę Zamku.

www.grodziec.com. Święto jubileuszowe, dziesiąte...

   Jako były współorganizator święta w Przemkowie - zapraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Teraz nie wiem czy medialne informacje o Sabacie to plotki i pomówienia, był i był tytułowany prezydentem? Była również: Firma Babik-Sabat s.c. 

..........................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

  Szanowny kolego. To zdanie kolegi przeczytałem z niedowierzaniem. Czy rzeczywiście ma kolega wątpliwości, że to wszystko co napisaliśmy na tym forum o byłym prezydencie PZP, to mogą być plotki i pomówienia ??? I te dokumenty , które pokazujemy, to też w jakiś sposób zmanipulowaliśmy??? Nie do wiary. Co jeszcze trzeba by uczynić aby nawet nasi członkowie byli przekonani, że piszemy prawdę. 

Tak się dzieje, kiedy poprzez różne układy,znajomości i okoliczności, człowiek który dokonuje nawet przestępstw, które powinny być ścigane z mocy prawa, unika tej odpowiedzialności.  Napisałem już , komentując zachowanie działaczy z WZP Olsztyn i Lidzbarka Warmińskiego, na jakich niepoważnych ludzi mogą wyjść, kiedy wyjdzie na jaw "wszem i wobec" , że ten przedstawiany przez nich były prezydent, już od 30 czerwca tym prezydentem nie jest, a oni nadal go tak przedstawiają.

Dotyczy to w tym samym stopniu działaczy organizujących Święto Miodu i wina w Przemkowie, jak i każdej imprezy odbywającej się po dacie 30 czerwca br. w której bierze udział ten człowiek, bezprawnie uważający się w dalszym ciągu za prezydenta PZP.

Ludzie poważni, którzy znajdują się także w tej organizacji, od momentu zapoznania się z ekspertyzą prawną i skutecznością złożonej przez pana Sabata rezygnacji, mają obowiązek informować wszystkie instytucje i Urzędy o tym fakcie. W przeciwnym razie, biorą na siebie współodpowiedzialność za skutki podejmowanych decyzji, i zaszłości, jakie mogą występować i być podejmowane przez nieprawnie przypisywanie sobie funkcji , której już się nie pełni.

Można by w tym momencie zapytać. Po co była im potrzebna ta opinia prawna, skoro sami nie korzystają z obowiązku wynikającego z jej treści ???

Widocznie nikt im nie powiedział, że "im dalej w bezprawie, tym więcej odpowiedzialności"

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Atena. Gwoli ścisłości, pan Bazyli Chomiak, nie jest członkiem Koła Pszczelarzy w Przemkowie, tylko prezesem Koła Pszczelarzy w Głogowie. Kilkakrotnie chciałem rozmawiać na te tematy z panem Chomiakiem, jednak starał się nie podejmować rozmowy o tych sprawach. Robił wrażenie , jakby jego zachowanie, wynikało z jakichś okoliczności o których ja nie wiem, a które decydują o tym jego "trwaniu " przy byłym prezydencie PZP na "dobre i złe". Jeśli są takie okoliczności, to już do jego oceny należy decyzja, czy te okoliczności których mogę nie znać, są warte własnego honoru.  A mówiąc wprost, istnienie takich okoliczności, które chce się utrzymać w tajemnicy, dają okazję do domysłów i przypuszczeń.

A te w tym przypadku, niestety nie mogą być korzystne, i rodzą uzasadnione podejrzenia o ich czystość Powinien mieć świadomość , że awansując na wiceprezydenta, to jego funkcja w tym momencie, jest tak samo bezprawna , jak funkcja tego który go powołał. I tak tworzy się krąg tych którzy z powodu zaakceptowania jednego bezprawia, już są udziałowcami następnego. I w taki sposób powstaje Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.  Warto by przy okazji przypomnieć, jak skończyli poprzednicy, wiceprezydenci, mianowani i następnie wykończeni przez tego człowieka.

Wystarczy jakieś potknięcie, i okaże się na jakim koniu jeździ "łaska pańska"

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to bardzo żałuję, że w ten sposób napisałem. Pewnie dla tego,że co innego wiedziałem a co innego usłyszałem w Przemkowie.

Nie jest moja chata z kraja i staram się to wszystko jakoś ogarnąć.To pan w końcu Sabat sprawuje tą funkcję czy nie. Nie chciałem nikogo tu urazić.

Fakty są faktami, prawda zależy od oceny i punktu widzenia.

..........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego. Proszę nie mieć poczucia , że kogoś kolega uraził. Absolutnie nie. Ale aby być pewnym tego, co się uważa, dobrze jest na bieżąco wyjaśniać  wszelkie wątpliwości.  Pozwoli więc kolega ,że zwrócę uwagę na jeszcze jedno wyrażenie z którym nie można się zgodzić.  Napisał kolega że,"prawda zależy od oceny i punktu widzenia"

To nie jest tak. Prawda od niczego nie zależy, prawda jest, po prostu jest. To tylko "punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia". Co prawda, to ks. Tischner, wymienił w jednej ze swoich publikacji aż trzy prawdy, ale w rzeczywistości jest tylko jedna. Po to właśnie, aby uniknąć posądzenia o manipulację, pokazujemy skany oryginalnych dokumentów do oceny i prawnej interpretacji, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, jak to właściwie jest?

My tych dokumentów nie tworzymy. My je otrzymujemy od ludzi wywodzących się z tej organizacji której dotyczą.  Są jeszcze w PZP ludzie , którzy chcieli by pozytywnych zmian w tej Organizacji. Nie wszyscy tam, to niedosłyszący i przysypiający w czasie obrad starsi , których w czasie głosowania ktoś szturchnie, aby podniósł rękę bo akurat trwa głosowanie. Wciąż jeszcze jednak jest ich na tyle dużo, i tak trudno w ciągu kilkunastu minut w czasie trwania Zjazdu , pokazać im nieprawidłowości i przekonać do konkretnego zachowania. Ile czasu już tutaj staramy się coś w tej sprawie robić, i wciąż jeszcze są tacy, którzy mają wątpliwości.

A dokumenty które tu pokazujemy, to oryginały. Gdyby nie to to mieli byśmy już kilka spraw sądowych. Ci którzy nam je przekazują, liczą że upublicznienie ich, rozbudzi tych którzy twierdzą ,że nie wiedzą nic o tych sprawach i uważają się za wytłumaczonych.

Grupy powiązane wspólnymi interesami, jak pokazuje codzienność, znajdują się bez mała we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Nie ma potrzeby ich tu wymieniać. Robią to codziennie środki masowego rażenia, dlaczego wiec , tak trudno niektórym uwierzyć, że i w pszczelarstwie od lat już wiele spraw załatwia się nie tak jak wymagała by etyka i litera prawa. A dzieje się tak, bo przez jakiś czas , organa które po to są aby reagować , nie robią tego. Komisja Rewizyjna - umoczona. Sąd Koleżeński - zlikwidowany!!! Więcej. Niektórzy ich członkowie dali się "umoczyć" w te szemrane interesy, i teraz już nie pełnią roli do jakiej zostali powołani, a raczej pilnują , aby ich "grzeszki" nie ujrzały dziennego światła.

Rola tych którzy reagują i chcą poinformować środowisko o nieprawidłowościach jest trudna. Korzystając z dostępu do mównic, a nawet wystąpień publicznych w kościołach i na różnych publicznych zgromadzeniach, łatwo pomówić ich o rozrabiactwo, szukanie dziury w "całym" itp.

Wielu , pomimo posiadanej wiedzy, woli się nie wychylać i tym sposobem zapewnić sobie "święty spokój".  I tutaj prawdopodobnie, tkwi główna przyczyna, że trwa to już tak długo, i ma się dobrze. Jak ktoś nie udzieli pomocy poszkodowanemu w wypadku, czy rannemu zwierzęciu, lub samotnej matce, oskarża się go o znieczulicę.

Proszę mi wierzyć. W tym przypadku mamy do czynienia z klasyczną odmianą tej samej znieczulicy. 

Zmarnowano lub przejęto dużą ilość pszczelarskich pieniędzy, prowadzi się politykę która w dalszym ciągu drenuje pszczelarskie kieszenie. Tworzy się grupy wpływów dla osiągania nienależnych dochodów. Nie będę tu przytaczał tego wszystkiego co już wielokrotnie było tu napisane. I co ??? a no właśnie. ZNIECZULICA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie fakty. Ale czy to normalne?! Odnośnie prawd pozostanę przy Księdzu Tischnerze, Dzięki.

..........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...