Skocz do zawartości
JMB

IX ŚWIĘTOKRZYSKIE ŚWIĘTO PSZCZOŁY BAŁTÓW 19-21 SIERPNIA 2016

39 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

czarg, nadal się z tym nie zgodzę i podtrzymam wszystko, co napisałem. Przynależność organizacyjna jest faktem, z którym nie powinno się jednak dyskutować. Nic Polance do obecności T. Sabata na święcie koła pszczelarzy należącego do PZP.  Jakiekolwiek uwagi mamy do prezydenta, do tego, co się w tej organizacji dzieje, nie możemy faktu tej obecności odnosić do Polanki ani w sposób pozytywny ani negatywny. Czy rzecz będzie się miała w Bałtowie, Sielinku czy Boguchwale, nic do tego jakiejkolwiek innej organizacji. 

 

Co się dzieje - to inna sprawa. To możemy obserwować i także oceniać bo ma wpływ na nas wszystkich. Ale sam fakt, że dzieje się to wewnątrz innej organizacji jest sprawą tejże organizacji. Tak też i inni mogą nas oceniać i nasze działania ale jak sobie wyobrażasz, że inna organizacja pszczelarska neguje listę gości naszego Stowarzyszenia? 

 

Obserwuję w wielu wątkach, że masz sporo uwag do działalności Polanki. Prawie ze wszystkimi częściowo się zgadzam (to temat na inny wątek) ale z tą absolutnie się nie zgadzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Atena. Czego się kolega spodziewa. Ze po moim wpisie odezwą się ci, którzy w różnych miejscach korzystając z tego że nie ma nikogo z funkcyjnych PZP, decydują się na krytykę tej działalności? Myślałem, że ma kolega więcej doświadczenia życiowego. Gdyby każdy kto uważa, że ta klika powinna odejść , powiedział to głośno, wrzawę było by słychać w kosmosie. Ale skąd kolega ma o tym wiedzieć?  Chętnie zaprosił bym kolegę do mnie w dniu, kiedy dajmy na to, zapowie się trzy lub cztery grupy autokarowe pszczelarzy. Usiadł by sobie kolega i nie musiał by nic mówić. Posłuchał by tylko co mówią ci którzy przyjadą. 

Albo z innej beczki. Proszę zobaczyć , ile odsłon ma wątek "nosema ceranae". Ponad 13 tysięcy. Jest to na tym forum drugi, co do ilości odwiedzin wątek. A ilu z tych odwiedzających , pozostawiło tam wpis,poza "zawodowym krytykantem" Rafałem K czytaj, Mirosławem Kazimierskim, który na tym forum ostatnio wystąpił jako "wczoraj_tereska".

A znów , gdybym miał możliwość pokazania ilu zainteresowanych tematem tej "nosemy" dzwoniło do mnie do domu, wypadało by zatrudnić sekretarkę do odbierania tych telefonów.  Było ich już tak wiele, że obecnie wszystkim którzy w tej sprawie dzwonią mówię: proszę pytania zadawać na forum. Są tacy , którzy twierdzą, że temat nikogo nie interesuje, a więc skąd 13 tysięcy odsłon ???

Podczas jednego z ostatnich spotkań, jakie odbyło się u mnie w pasiece z grupą 50 pszczelarzy, i którzy głośno krytykowali zarówno sytuację w PZP jak i kształt programów pomocowych, byli też tacy , którzy nie wiedzieli, że istnieje taka organizacja jak Polanka, nie mówiąc już o tym że istnieją pszczelarskie fora na których można czytać i pisać o sprawach, które nas interesują i nie zawsze jesteśmy z nich zadowoleni. Rozdałem więc kilkadziesiąt karteczek z adresami internetowymi Polanki i naszego forum.

Wielu z nich przyznawało się , że komputer co prawda w domu jest, ale cały czas okupuje go wnuczek. I tak jest w wielu przypadkach. Skoro kolega wątpi w istnienie tych niezadowolonych, to mogę im przekazywać namiary do kolegi, jako tego, kto wytłumaczy im to czego nie rozumieją.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot,tak po chłopsku, czapką do ziemi składam hołd za wytrwałość jaką prezentuje Pan, nam  wchodzącym na portal,często zielonym jak szczawik zajęczy na Wielkanoc, którzy zapewne niejednego mogliby się nauczyć. / ale jak widzę, najczęściej nie chcą./

  W roli spowiednika /nawet spowiedzi powszechnej całych autobusów się nie widzę/. Robię, co robię aby poprawiać w temacie "pszczelarstwo" niekoniecznie afiszując się z tym Urbi et Orbi, a za satysfakcję wystarcza mi uścisk dłoni sołtysa u którego współorganizowałem imprezę z pszczoła w tle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego. Było by mi przykro gdyby miał mieć kolega jakiś stres z tego powodu, że ja mam tak wiele możliwości kontaktów z dużymi grupami pszczelarzy.

W moim przypadku , jest to efektem między innymi tego, że dość dużo pisałem wcześniej do Pszczelarstwa, w późniejszym czasie do Pasieki, a jak myślę w największym stopniu dzięki temu, że przez ponad trzy lata, byłem instruktorem w Domu Pszczelarza w czasie, kiedy odwiedzały go setki pszczelarzy tygodniowo.

Proszę przyjąć do wiadomości, że do działaczy takich jakich kolega prezentuje, mam ogromny szacunek, zdając sobie sprawę , że "tak krawiec kraje, jak mu materiału staje"

Ja miałem tą drogę trochę inną, ale przecież do lutego 1984, byłem prezesem WZP Legnica, a więc organizacji z której kolega się wywodzi.

Oceniając więc moje wypowiedzi, należy te historyczne zaszłości brać pod uwagę, a nie sądzić że ja mam chęć komuś dokuczyć , czy coś podobnego.

Ponieważ jednak jesteśmy w wątku dotyczącym imprezy w Bałtowie, to muszę w tym miejscu przypomnieć , że dwukrotnie już , właśnie na tej imprezie, prowadziłem  tzw. Warsztaty Pszczelarskie, i atmosfera tej imprezy jest mi dobrze znana. w ubiegłym roku miałem też wykłady u tych pszczelarzy kieleckich, którzy opuścili z własnej inicjatywy PZP. I dlatego mam wątpliwości, czy kolega Misiura , ma prawo wypowiadać się w imieniu wszystkich pszczelarzy świętokrzyskich tak jak to robi tłumacząc, że nie obchodzą go przynależności, i zapraszają wszystkich. A więc komercja za wszelką cenę. Nie wiem jednak, czy więcej będzie gości którzy przyjadą na imprezę, bo tam będzie Sabat, czy więcej będzie tych, u których ten fakt spowoduje , że w tej imprezie udziału nie wezmą? Jeśli o mnie chodzi, poprzez ten fakt, ja z udziału w tej imprezie, zrezygnowałem.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zamienił stryjek, siekierkę na kijek"  A ten, to nie jest też z Zarządu PZP ??? W jaki sposób reaguje on na to co wyprawia Sabat??? 

 Cały Zarząd wespół odpowiada za to wszystko.  

 Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieto Pszczoly - niepowtazalne..

Obecny byl Prezes  "Polanki" , rowniez Z-ca  Tej organizacji.

Impreza bez podtekstow politycznych,  mogles przyjechac.

Multum wystawcow, ciekawe wyklady.

"Nie uzywam Google, moja zona lepsza" slowa Naszego kolegi, ktorego?

Pan Prezes Jozef Misiura, zrobil  to co zaplanowal dla NAS Pszczelarzy.

Dziekujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat ale, tak mi się wydaje, sprawa może być ważna dla propagandy spożycia miodu w Polsce.

  Swego czasu rozdałem, przeważnie "w oświacie", kilkaset sztików z miodem. W ostatnim czasie zwróciły się do mnie trzy osoby zainteresowane takimi sztikami w celach handlowych. Problem w tym że nie potrafiłem wskazać producenta/dystrybutora tego produktu.

  Może ktoś ma informacje na ten temat i podzieli się nimi na forum....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...