Skocz do zawartości


Regulamin

Netykieta to zbiór zasad obowiązujących w dyskusjach internetowych a więc i na Forum Polanka.

Jak pisać:
- Pisz zwięźle i na temat.
- Zanim założysz wątek sprawdź, czy temat już nie był omawiany. Użyj wyszukiwarki.
- Postaraj się, by tytuł wątku, który zakładasz był czytelny i zrozumiały.
- Odpowiadając na post, cytuj tylko potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj. Nigdy nie cytuj sygnaturek (podpisów)!
- Jeśli zadajesz komuś pytanie, sformułuj je precyzyjnie.

Czego unikać:
- Nie przeklinaj.
- Nie obrażaj i nie atakuj personalnie swoich rozmówców.
- Nie podszywaj się pod innych.
- Nie publikuj reklam! Koniecznie jednak napisz, jeśli jesteś szczególnie zadowolony z usług lub produktów jakiejś firmy. Napisz także o swoich negatywnych doświadczeniach, jeśli pomoże to innym uczestnikom forum.
- Nie spamuj - nie zamieszczaj tej samej informacji w wielu miejscach.
- Nie publikuj wątków niezgodnych z tematyką forum.
- Nie wklejaj całych cudzych wypowiedzi lub artykułów - wystarczy je omówić lub podać link z odpowiednim komentarzem.
- Nie pisz WIELKIMI literami - w Internecie oznacza to, że krzyczysz. Nie nadużywaj także wykrzykników. Jeśli chcesz wyróżnić jakieś słowo lub zdanie, możesz użyć *gwiazdek* lub _podkreślenia_

Poza tym:
- Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie. Twoje odpowiedzi na ich posty tylko ich zachęcą do dalszej działalności. Wystarczy, że zgłosisz ich działalność moderatorowi.
- Uważaj z humorem i ironią! Mogą być niezrozumiałe albo obraźliwe. Możesz używać 'smileyów', czyli symboli oznaczających uczucia. Odczytuj je przechylając głowę w lewo - uśmiech możesz przekazać jako - a "z przymrużeniem oka" jako
- Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną pogawędkę, kontynuuj ją poza forum.
- Twoja sygnaturka (podpis), powinna mieć co najwyżej cztery linie. Może zawierać np. imię i nazwisko lub pseudonim, adres e-mail, ulubiony cytat.
- Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to kulturalnie, najlepiej na adres prywatny. Staraj się doradzać innym, a nie wyśmiewać ich - każdy był kiedyś początkujący!

Powyższy zbiór zasad będący (prawie) wiernym cytatem zasad obowiązujących w jednym z większych (Forum Gazety Wyborczej), przyjmujemy jako obowiązujący regulamin forum Polanka .

Wypowiedzi w rażący sposób wykraczające poza powyższy regulamin będą usuwane z Forum - przenoszone do kategorii: Zakazane Miasto tak jak zostało to przyjęte przez głosowanie na ogólnym zebraniu członków SPP Polanka w dn.: 04.marca 2006 r.


Biorąc pod uwagę rady bardziej doświadczonych kolegów prowadzących fora dyskusyjne, oraz mając na względzie uwagi Pani Prezes zmieniam zasadę ingerencji administratora na naszym forum. Do kategorii Zakazane Miasto będą przenoszone wszystkie posty, które mogą być materiałem dowodowym w ewentualnych sprawach roszczeniowych. Pozostałe nic nie wnoszące do treści odnoszących się do naszych pszczółek będą usuwane bezpowrotnie.